МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Інформація про проведення 21 грудня 2020 року засідання багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

24.12.2020 | 15:55

 

 

 

21 грудня  2020 року, в онлайн-платформі ZOOM, проведено друге засідання  оновленої Багатосторонньої групи з імплементації  Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (Багатостороння група ІПВГ).

 

На засіданні представник Незалежного адміністратора компанії ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги», Андрій Кітура, презентував  Звіт ІПВГ за 2019 рік. В контекстній частині Звіту ІПВГ 2019 року розкрито наступні галузі – нафта, газ, вугілля, руди заліза, титану і марганцю, глини вогнетривкі та тугоплавкі, пісок кварцовий та каміння будівельне (щебінь), а також транспортування нафти і природного газу. По кожній корисній копалині наведена інформація про роль та характер відповідальності держави, запаси корисних копалин в розрізі геологічних та адміністративних регіонів, обсяги видобування та ін.

 

А. Кітура відзначив, що  у звіті за 2019 рік відсоток звірки платежів становить 99,1%, що є надзвичайно високим показником у порівнянні з попередніми роками.

 

Члени Багатосторонньої групи ІПВГ  одноголосно  проголосували за схвалення Звіту ІПВГ за 2019 рік.

 

Довідково:  ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.

 

версія для друку