МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Триває аналіз Планів-графіків розчистки трас повітряних ліній електропередачі

24.12.2020 | 09:51

 

 

 

Представниками Управлінь Держенергонагляду в областях продовжується вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо занесених ділянок повітряних ліній (ПЛ) до План-графіків розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік, розроблених операторами системи розподілу (ОСР).

Так, протягом тижня представники Управління Держенергонагляду у Рівненській області здійснили вибірковий контроль повноти та достовірності обсягів розчистки трас, передбачених Планом-графіком розчистки трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ ПрАТ «Рівнеобленерго» на 2021 рік.

У результаті аналізу було виявлено факти включення до Плану-графіка ділянок (прогонів) ПЛ, які згідно листів огляду не потребують розчистки, та факти невірного обрахунку у Плані-графіка обсягів чистки трас ПЛ, а саме:

·         по 32 ПЛ-10 кВ на загальну довжину 98,1 км;

·         по 134 ПЛ-0,4 кВ на загальну довжину 83,4 км.

Управлінням на адресу ОСР було направлено лист щодо усунення виявлених недоліків та включення до Плану-графіка додаткових об’ємів з розчистки трас ПЛ. У відповідь ОСР поінформував Управління про усунення виявлених недоліків, надав підтверджуючі листи оглядів та скоригований План-графік. Із врахуванням усунених недоліків і здійснених коригувань, Управлінням погоджено План-графік та зведений план розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік ПрАТ «Рівнеобленерго».

Водночас на Хмельниччині представниками Управління Держенергонагляду проведено вибірковий контроль повноти та достовірності плану розчистки трас ПЛ-0,4-110 кВ АТ «Хмельницькобленерго» на 2021 рік, яким передбачалось виконання робіт на ПЛ-110 кВ – 98 шт. / 27,6 км; ПЛ-35 кВ – 152 шт. / 43,4 км; ПЛ-10 кВ – 477 шт. / 856,2 км та ПЛ-0,4 кВ – 2470 шт. / 17743 км.

Для контролю Плану-графіка було оглянуто 10-12% запланованих ліній, у результаті чого встановлено низку недоліків та зауважень. Зокрема, до Плану-графіка внесено:

·         ділянки ліній, на яких розчистка проводилася у попередні п’ять років;

·         ділянки ліній, на яких розчистка не потребується.

За результатами моніторингу оформлено відповідну довідку. Зауваження, виявлені під час проведення заходу, Управлінням направлено керівництву ОСР з рекомендацією врахувати надані пропозиції під час подальшого коригування плану розчистки трас ПЛ.

Зі свого боку, представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області завершено аналіз усунення зауважень, що були виявлені під час проведення моніторингу щодо повноти якості та достовірності обсягів розчистки трас повітряних ліній електропередачі напругою 0,4-110 (150) кВ ПрАТ «Закарпаттяобленерго» на 2021 рік. За результатами заходу встановлено, що зауваження у зведених планах розчистки трас ПЛ усунуто.

Крім того, на Полтавщині представниками Управління Держенергонагляду у грудні цього року проведено розгляд Плану-графіка з розчистки трас АТ «Полтаваобленерго» на 2021 рік. За результатами розгляду було виявлено зауваження, про які письмово повідомлено ОСР. Після усунення зауважень, План-графік було погоджено Управлінням.

Також проведено моніторинг корегування річного Плану-графіка розчистки трас ПЛ напругою 0,4-10-150 кВ ПАТ «Черкасиобленерго» на 2021 рік відповідно до зауважень Управління Держенергонагляду у Черкаській області. ОСР вніс зміни до Плану-графіка та повторно подав його на затвердження, після чого даний План-графік було погоджено Управлінням.

На Вінниччині Управлінням Держенергонагляду проведено вибірковий контроль повноти, якості й достовірності обсягів розчистки трас та аналіз Плану-графіка розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік і зведених планів розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік АТ «Вінницяобленерго». У результаті заходу Управлінням було надано ОСР зауваження до Плану-графіка та після усунення недоліків з боку ОСР, План-графік було погоджено Управлінням.

Крім того, Управлінням Держенергонагляду у Запорізькій області проведено вибірковий контроль повноти та достовірності Плану-графіка розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ ПАТ «Запоріжжяобленерго» на 2021 рік. В результаті заходу Управлінням складено довідку з виявленими зауваженнями та направлено лист до ОСР з відповідними рекомендаціями. У відповідь ОСР повідомив про врахування зауважень у повному обсязі та внесення відповідних змін до Плану-графіка.

На Донеччині фахівцями Управління проводився вибірковий контроль повноти та достовірності інформації зведених планів розчистки трас ПЛ, занесених ділянок ПЛ до Плану-графіка розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ на 2021 рік АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» та Донецької філії ДП «Регіональні мережі».

За результатами моніторингу встановлено:

·         150 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ та 20 фактів щодо технічного стану ПЛ в АТ «ДТЕК Донецькі електромережі»;

·         8 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ та 5 фактів щодо технічного стану ПЛ у Донецькій філії ДП «Регіональні електричні мережі»;

·         6 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля»;

·         9 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі».

Основні зауваження, виявленні під час проведення вибіркового контролю повноти та достовірності інформації, внесеної до Плану-графіка:

·         не завжди враховано п’ятирічний цикл виконання робіт;

·         завищення обсягів з розчистки трас ПЛ;

·         загальна протяжність трас ПЛ у Плані-графіку не відповідає паспортним даним.

Відтак Управлінням надіслано листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених невідповідностей.

Донецька філія ДП «Регіональні електричні мережі» та ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», врахувавши зауваження Управління, надали на розгляд скориговані Плани-графіки, які було погоджено.

Управлінням не погоджено План-графік і зведений план розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ на 2021 рік АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» та ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» у зв’язку з виявленими невідповідностями вимогам нормативно-технічних документів.

Як повідомлялося раніше, Держенергонаглядом розглянуто проєкти інвестиційних програм операторів системи розподілу на 2021 рік.

версія для друку