МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Договірну базу в рамках СНД у галузі енергетики приведено у відповідність до сучасних міжнародних відносин

16.12.2020 | 15:55

 

 

 

 

На засіданні Уряду схвалено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про вихід з деяких міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав».

 

Згідно з постановою Україна виходить із деяких міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав.

 

Зокрема, це:

-         Гірнича хартія держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчинена 27 березня 1997 року в м. Москві.

-         Угода про координацію міждержавних відносин держав - учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, вчинена 31 травня 2013 року в м. Мінську. 

-         Угода про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики Співдружності Незалежних Держав, вчинена 14 лютого 1992 року в м. Мінську. 

-         Угода про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії, вчинена 26 червня 1992 року в м. Мінську.

-         Протокол про внесення змін до Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії від 26 червня 1992 року, вчинений 31 травня 2013 року у м. Мінську.

 

Слід зазначити, що зважаючи на політичну складову діяльності СНД, починаючи з березня 2014 року Міністерство не бере участь у засіданнях Електроенергетичної Ради СНД та інших заходах у рамках цієї організації. Співробітництво в атомній енергетиці та електроенергетиці у рамках СНД також не здійснюється. За результатами аналізу виявлено, що вищезазначені угоди з СНД не відповідають сучасному стану міжнародних відносин в енергетичній сфері і втратили своє практичне значення.

 

Прийняття проекту дозволить привести договірну базу в рамках СНД у відповідність до сучасних міжнародних відносин у галузі енергетики.

Довідково:

Проєкт розроблений Міністерством енергетики на виконання Плану організації виконання Указу Президента України від 19 травня 2018 р. № 139 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав», схваленого протоколом засідання Кабінету Міністрів України № 21 від 6 червня 2018 року.

 

версія для друку