МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Розчистка трас повітряних ліній електропередачі - на контролі інспекції

16.12.2020 | 13:12

 

 

 

 

 

Представниками Управлінь Держенергонагляду в областях здійснюється вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо занесених ділянок повітряних ліній (ПЛ) до Планів-графіків розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік, розроблених операторами системи розподілу (ОСР).

Так,  інспекторами Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області спільно з уповноваженими особами АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо розчистки трас ПЛ-35-110 кВ, занесеної до Плану-графіків на 2021 рік ОСР.

За результатами вибіркового контролю представниками Управління було виявлено зауваження у 578 прогонах між опорами на 135 ПЛ різних класів напруги. ОСР надіслано рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

 

АТ «Прикарпаттяобленерго», врахувавши зауваження Управління, надало на розгляд скоригований План-графіки розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. В результаті Управлінням надано пропозиції Держенергонагляду щодо можливості погодження зведеного Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік АТ «Прикарпаттяобленерго».

 

На Кіровградщині представниками Управління Держенергонагляду здійснено аналогічний моніторинг енергетичних об’єктів ПрАТ «Кіровоградобленерго».

 

В ході проведення заходу особливу увагу було звернуто на ділянки ПЛ, що аварійно відключались під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду через падіння гілок і дерев. Після детального аналізу Плану-графіків виявлено необґрунтоване внесення ділянок ПЛ, на яких виконувались роботи з розчистки трас у 2019 та 2020 роках. Також після вивчення та проведення аналізу листків огляду ПЛ, схем та паспортів ПЛ виявлено завищені обсяги розчистки трас.

 

План-графіки було повернуто ОСР на доопрацювання та усунення виявлених недоліків.

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Сумській області проведено вибіркову перевірку запланованих ОСР АТ «Сумиобленерго» обсягів розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ, занесених до Плану-графіків на 2021 рік. В результаті було виявлено, що обсяги розчистки трас відповідають обсягам з урахуванням п’ятирічного циклу робіт та складають: ПЛ-110 кВ – 38,93 км, ПЛ-35 – 73,79 км, ПЛ-6 (10) кВ – 300,7 км, ПЛ-0,4 кВ – 1032,61 км.

Однак, було встановлено і факти, що потребують перегляду та коригування Плану-графіків, а саме:

- не завжди враховано п’ятирічний цикл виконання робіт;

- включення до Плану-графіків ділянки  ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки тощо.

 

План-графіки повернуто ОСР на доопрацювання.

 

На Житомирщині інспекторами Управління Держенергонагляду здійснено аналогічні заходи. В результаті проведеного моніторингу керівнику АТ «Житомиробленерго» направлено інформацію з виявленими зауваженнями та рекомендаціями щодо їх усунення. ОСР у повному обсязі було усунуто виявлені недоліки та надано коригований План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік зі змінами.

 

Заплановані обсяги з урахуванням п’ятирічного циклу розчистки трас ПЛ у 2021 році складають:  

- ПЛ 0,4 кВ – 1431,978 км;

- ПЛ 6-10 кВ – 746,419 км;

- ПЛ 35-110кВ – 216,050 км.

 

Після проведеного аналізу інформації, наданої АТ «Житомиробленерго», Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області погоджено План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік.

 

Зі свого боку, інспекторами Управління Держенергонагляду у Черкаській області здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності  інформації щодо занесених ділянок ПЛ до Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік ПАТ «Черкасиобленерго».

 

За результатами виявлено низку недоліків, зокрема:

- внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки;

- внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, які було розчищено у 2019-2020 роках (ПЛ-10 кВ Л-47 «Школа», ПЛ-10 кВ Л-14 «Хацьки»,  ПЛ-10 кВ Л-56 «Степанки та ПЛ-10 кВ Л-11 «Дубіївка»).

 

Управлінням рекомендовано ОСР привести у відповідність складений План-графіки з даними, що відображені в обхідних листах, а також врахувати невідповідності, виявлені під час вибіркових оглядів ПЛ з виїздом на місце.

 

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Луганській області взято участь у проведенні спільного моніторингу енергетичних об'єктів ТОВ «Луганське ЕО» щодо якості формування ОСР Плану-графіків розчистки трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. У підсумку, після усунення зауважень ОСР, Управлінням було підписано План-графіки ТОВ «Луганське ЕО» на 2021 рік.

 

Довідково:

Нагадуємо, представники відомства на виконання доручення т.в.о. Голови Держенергонагляду Романа Боднара здійснюють моніторинги щодо:

       запланованих ОСР обсягів розчистки трас ПЛ на відповідність їх ділянок, що потребують розчистки, обсягам, зазначеним у листках огляду ПЛ;

       внесення аварійних осередків, виявлених у 2020 році під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду;

       внесення інформації до Плану-графіків з урахуванням п'ятирічного циклу проведення робіт з розчистки трас ПЛ.

 

версія для друку