МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго напрацьовує проєкти рішень для врегулювання питань подальшої роботи ДП "СхідГЗК"

08.12.2020 | 15:59

 

 

 

 

У Міненерго під головуванням заступника Міністра Максима Немчинова проведено нараду за участю в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, в.о. генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»  Антона Бендика, представників галузевої профспілки, народних депутатів та фахівців Міненерго.

 

Під час наради розглянули низку питань виконання угод щодо виробництва та постачання уранового концентрату, подальшого сталого функціонування ДП «СхідГЗК».

 

Максим Немчинов закликав представників державних підприємств до діалогу для досягнення консенсусу та напрацювання пропозицій рішень, які б дозволили виконати зобов’язання  сторін, а також зберегти уранове виробництво в Україні. Адже СхідГЗК входить до десяти найбільших виробників урану (2% від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво уранового оксидного концентрату (УОК) та забезпечує до 40% потреб в урановій сировині для фабрикації паливних збірок для потреб українських атомних станцій.

 

«Завдання держави – допомогти забезпечити беззбиткову діяльність обох державних підприємств. Водночас завдання підприємств – чітко дотримуватися виконання завдань в рамках укладеної угоди. При цьому мають бути рівні умови і постачання уранового концентрату, і оплати», - зазначив М. Немчинов. Також запропонував розробити декілька варіантів законодавчих рішень та подати на розгляд Уряду та профільного Комітету Верховної Ради.

 

 

Сторони представили своє бачення врегулювання питань з урахуванням собівартості виробництва уранового концентрату, потреби коштів для запуску циклу виробництва, можливостей виконання зобов’язань за кредитними угодами та заборгованості на енергоринку, зокрема, боргів перед НАЕК «Енергоатом».

 

Слід зазначити, що зменшення собівартості вітчизняного видобутку урану можливе, насамперед, за рахунок розвитку нових перспективних родовищ. Також необхідно інвестувати в технологічне обладнання ДП «СхідГЗК». Водночас, на думку фахівців, докапіталізація підприємства дозволила б запустити виробничий цикл незалежно від попередніх платежів з боку НАЕК «Енергоатом», за рахунок власних коштів підприємства.

 

Підприємства налаштовані на виконання зобов’язань в рамках угоди та подальшу співпрацю за умов підтримки з боку держави та врегулювання низки питань заборгованості на енергоринку. Також наразі є актуальним опрацювання питання щодо розгляду проєкту рішення про об’єднання підприємств, що  автоматично повинно зняти такого типу проблеми в рамках функціонування єдиного майнового комплексу. Проте реалізація об’єднання двох підприємств потребує виконання детального фінансового аналізу доцільності виконання такої реорганізації та врахування обмежень, пов’язаних з діючими зобов’язаннями обох компаній.

 

версія для друку