МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго здійснює заходи для розвитку конкуренції на ринку природного газу

04.12.2020 | 16:00

 

 

 

 

У Міненерго 2 грудня проведено зустріч щодо внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно розвитку конкуренції на ринку природного газу та особливостей проведення біржових аукціонів з продажу природного газу.

 

Міненерго братиме активну участь у підготовці відповідних нормативних документів для того, щоб створити на ринку природного газу рівні умови для всіх його учасників,.

 

Важливим кроком став прийнятий 2.12.2020 проєкт Закону України № 3176 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу», який  створює можливості для купівлі Оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу.

 

Ці зміни сприятимуть підвищенню ліквідності, розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при придбанні природного газу для балансування системи, покриття власних виробничо-технічних потреб та технологічних витрат.

 

Також Міненерго працює в напрямку зменшення зарегульованості ринку. Для цього потрібно вести перемовини щодо здійснення торгівлі газом на біржі не тільки з державними компаніями, а й з приватними та створити рівні умови для всіх учасників ринку природного газу. Вони мають отримати доступ до ресурсу АТ «Укргазвидобування» на ринкових умовах. Ціна природного газу має визначатися в умовах прозорих торгів.

 

Наступним кроком Міненерго планує в найкоротші терміни у тісній співпраці з профільним Комітетом ВРУ дослідити ринок на предмет можливих проблем та внести відповідні зміни до законодавства.

 

Міненерго розраховує на підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Антимонопольного комітету України при підготовці вторинного законодавства щодо розвитку конкуренції на ринку природного газу та особливостей проведення біржових аукціонів з продажу природного газу.

 

 

 

версія для друку