МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Відбулось засідання Наглядової Ради Проєкту енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку

03.12.2020 | 21:35

 

 

 

Засідання Наглядової Ради відкрив директор місії Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі Джим Хоуп, який підкреслив, що Сполучені Штати підтримували та будуть і надалі підтримувати Україну у зміцненні її енергетичної безпеки та здійсненні ключових реформ. 85 мільйонів доларів США було виділено Україні як технічну допомогу для запровадження відкритих та конкурентних енергетичних ринків та підвищення стійкості енергопостачання, що сприятиме значному економічному розвитку України.

 

Виконуючий обовязки Міністра енергетики Юрій Бойко висловив глибоку подяку за багаторічну підтримку Уряду США та USAID з реалізації реформ енергетичної галузі України, а також продуктивну роботу Проєкту енергетичної безпеки з Міністерством енергетики упродовж останніх двох років.

 

«Наша зустріч відбувається у час, коли економіки практично всіх країн опинились у важкому стані в результаті негативного впливу COVID-19 на економічну активність. І наразі ми вирішуємо надзвичайно складні проблеми в енергетичному секторі, що виникли внаслідок системної кризи в багатьох секторах економіки, посиленої COVID-19. Така важка ситуація стала черговим нагадуванням, що системність реформування енергетичного сектору та реагування на появу нових викликів є одним з ключових завдань нашого Міністерства», - сказав Юрій Бойко.

 

Очільник Міністерства наголосив, що виклики сприймаються командою Міністерства енергетики як нові можливості, тому за останній час Міністерством уже проведено масштабну роботу з реформування енергетичної сфери, зокрема йдеться про електроенергетичний та газовий сектори.

 

Під час засідання Наглядової Ради було представлено результати діяльності Проєкту за ключовими напрямками, зокрема це електроенергетика, газ, централізоване теплопостачання.

 

Окрему увагу було приділено планам роботи Проєкту на наступний рік з ключовими реципієнтами: Міністерством енергетики, НКРЕКП, Офісом Президента, Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ,  Міністерством розвитку громад та територій, НЕК  «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «Оператор ринку» та іншими.

 

З Міністерством енергетики Проєкт продовжить роботу над стратегічним плануванням  розвитку паливо-енергетичного комплексу, створенням умов для подальшого розвитку конкурентних енергетичних ринків, підвищенням інституційної спроможності Міністерства та забезпеченням належного рівня кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору.

 

версія для друку