МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Німеччина обговорили основні результати співпраці в енергосекторі

02.12.2020 | 16:52

 

 

 

Сьогодні, 2 грудня, проведено Українсько-німецькі міжурядові перемовини з питань співробітництва задля розвитку 2020.

 

Участь у заході взяв заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков. Він окреслив поточний стан співпраці двох держав за основними напрямками, що були закріплені у спільній міжурядовій Заяві між Україною та Німеччиною щодо започаткування енергетичного партнерства,  підписаній у серпні цього року, а також наголосив, що Україна послідовна у створенні умов для переходу до низьковуглецевої економіки.

 

«У 2021 році Європейська Комісія переглядатиме законодавство ЄС у сфері енергетики та клімату, країни коригуватимуть свої енергетичні стратегії. Україна у середньо- та довгостроковій перспективі орієнтуватиметься на перехід до моделі низьковуглецевого розвитку. Це також вимагає відповідного коригування Енергетичної стратегії до 2035 року, яка зараз переглядається», - зазначив Ярослав Демченков.

 

Також Міненерго підготувало Концепцію реформування вугільної галузі, що є базовою складовою більш масштабної програми трансформації вугільних регіонів, яку готує Міністерство розвитку регіонів та територій. У цьому контексті Україна сподівається на якнайскоріший запуск Мультипартнерського фонду – спільно із німецькими партнерами, та проєкту «Трансформація вугільних регіонів», який буде реалізовуватись GIZ, і виконанні перших пілотних проектів із трансформації вугільних мономіст.

 

Окремо обговорили питання розвитку енергоефективності та кроків України в імплементації законодавства ЄС з питань підвищення енергоефективності у всіх секторах економіки. Наразі завершено розроблення базового закону України про енергоефективність та Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року. Досягнуто суттєвого прогресу в частині виконання вимог ЄС щодо запровадження енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів та прийняття технічних регламентів з екодизайну, якими встановлюються вимоги до енергетичних характеристик таких продуктів.

 

Також ми приділено увагу відновленню функціонування та стимулювання розвитку енергосервісу (ЕСКО). У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти, які розширюють сфери застосування ЕСКО на об’єкти теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, розподілу електричної енергії та природного газу.

 

Крім того, Міністерство енергетики працює над створенням внутрішнього водневого ринку як дієвого інструменту «зеленого» відновлення. Завершується підготовка дорожньої мапи розвитку водневої енергетики. Наступним кроком стане підготовка Концепції водневої енергетики та профільного законодавства.

 

версія для друку