МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго фіналізує підготовку до проведення "зелених" аукціонів

01.12.2020 | 10:43

 

 

 

 

У Міненерго за участі ПрАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець» та Держенергоефективності відбулась узгоджувальна нарада щодо організації «зелених» аукціонів у 2021 році. Нараду провела перший заступник Міністра енергетики Ольга Буславець.

 

На нараді обговорено та узгоджено пропозиції щодо обсягів та параметрів річної квоти підтримки, графіка проведення аукціонів на 2021 рік, а також - індикативних прогнозних показників річних квот підтримки на 2022-2025 роки. Пропозиції враховують, зокрема, фактичний стан реалізації об’єктів відновлюваної енергетики, плани розвитку галузі відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035 року та технічну спроможність енергосистеми України до інтеграції нових потужностей з ВДЕ.

 

Відповідний проект рішення Уряду із усіма показниками планується представити інвесторам в галузі відновлюваної енергетики на розширеній зустрічі, проведення якої заплановано на 3 грудня.

 

Нагадаємо, що Законом України № 810-ІХ було удосконалено аукціонну модель підтримки в частині підвищення її прозорості, гнучкості та адаптивності. Реалізація системи «зелених» аукціонів дозволить забезпечити розвиток відновлюваної енергетики України в економічно ефективний спосіб, що сприятиме зниженню вартості «зеленої» електроенергії для споживачів та підвищенню безпеки постачання електричної енергії.

 

версія для друку