МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці № 5 ведеться заміна регуляторів вузла живлення парогенераторів

20.11.2020 | 15:17

 

 

 

 

В рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС на Запорізькій атомній електростанції триває модернізація вузла живлення парогенераторів енергоблока №5.

Ведеться заміна регуляторів шиберного типу на нові - типу «Диск». Вузол живлення парогенератора відноситься до систем, важливих для безпеки. Функція регулятора - підтримання номінального рівня в парогенераторах.

«Досвід експлуатації нових регуляторів типу «Диск» на інших блоках нашої станції, а також на першому і другому ВП ХАЕС, показує їхню високу надійність і відмінну ремонтопридатність. Клапани, які будуть встановлені на блоці № 5, від українського виробника, виробничі потужності якого розташовані в Києві», - розповів начальник служби головного фахівця з турбін (СГФТ) Дмитро Самокіш.

Заміну клапанів вузла живлення парогенераторів ВП ЗАЕС виконує силами персоналу енергоремонтного підрозділу і цеху теплової автоматики і вимірювань. Фахівці СГФТ, як куратори, здійснюють операційний контроль виконання робіт.

Одночасно на вузлі живлення парогенераторів енергоблока №5 виконується заміна байпасних (пуско-зупиночних) клапанів. Така модернізація вже впроваджена на першому і другому блоках. Наступного року планується на третьому і четвертому. І у 2022 році - на шостому. Після цього модернізацію вузлів живлення парогенераторів на Запорізькій АЕС можна буде вважати повністю виконаною.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 20 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.

 

 

версія для друку