МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго спільно з партнерами працює над розвитком біржової торгівлі електроенергією

12.11.2020 | 17:27

 

 

 

В.о. Міністра енергетики Ольга Буславець відкрила вебінар «Організація торгівлі електроенергією на оптовому ринку».

 

Вона наголосила, що зараз державній генерації збільшено обсяг електричної енергії, що може бути проданий на різних сегментах ринку за ринковими цінами. Такі зміни покращують фінансову ситуацію державних підприємств та врівноважили ринок.

 

«Ринок двосторонніх договорівце основа трейдингового портфелю. Світовою практикою є централізація торгівлі електроенергією на біржі для ефективної його роботи і генерації ринкових цін. Сьогодні Міністерство енергетики, спільно з європейськими партнерами: ЄБРР та Секретаріатом енергетичного співтовариства в рамках підписаного Меморандуму працюють над розвитком біржової торгівлі на УЕБ відповідно до європейських стандартів», - зазначила Ольга Буславець. 

 

Вона закцентувала увагу на тому, що для учасників ринку є дуже важливим переймати досвід, ефективні підходи та стратегії, які вже сформувались у професійній спільноті.

 

«Бути ефективнимце індивідуальна задача кожного трейдера, виробника чи споживача. Висококваліфіковані гравці забезпечать не тільки свою ефективність, а й ефективність всього ринку та економіки держави», - підсумувала очільниця Міністерства.

 

версія для друку