МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Культура захищеності - запорука безпечного функціонування Запорізької АЕС

29.10.2020 | 15:08

 

 

 

 

Культура захищеності та культура безпеки мають спільне завдання - це зменшення ризиків, які стосуються радіоактивних матеріалів і пов'язаних з ними установок. Тож кожен працівник атомної електростанції має володіти, як культурою безпеки, так і культурою захищеності.

 

Культура захищеності - це характеристика діяльності організацій та поведінки окремих осіб, яка свідчить, що захищеності ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання приділяється увага з урахуванням значущості такої захищеності для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

 

Ефективна культура захищеності залежить не лише від правильного планування, якісної підготовки, обізнаності персоналу з питань фізичного захисту, дотримання правил експлуатації інженерно-технічних засобів, а й, далеко не в останню чергу, від власного оцінювання особами, відповідальними за забезпечення фізичного захисту, моделей своєї поведінки.

 

Фізичний захист здійснюється не лише підрозділом воєнізованої охорони, силами військової частини та співробітниками служби фізичного захисту - у захисті об’єкту повинен брати участь кожен працівник.

 

Важливо, щоб усі працівники ВП ЗАЕС при виконанні своєї роботи завжди пам’ятали, що кожен з них грає важливу роль у забезпеченні фізичного захисту ядерних, радіоактивних матеріалів та пов’язаних з ними установок. А високий рівень культури захищеності ядерної установки є запорукою безпечного функціонування АЕС.

 

 «Відповідальне ставлення, пильність, професійна етика, командна робота та співпраця повинні обмежити можливість здійснення навмисних чи випадкових протиправних дій», - підкреслив начальник відділу оперативного управління інженерно-технічними засобами СФЗ ВП ЗАЕС Ігор Дударевський.

 

версія для друку