МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Триває процес корпоратизації ДП "НАЕК "Енергоатом"

27.10.2020 | 15:45

 

 

 

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада з питань корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом», в якій взяла участь в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець та керівництво міністерств та відомств.

 

У результаті обговорення було визначено, що модель корпоратизації має:

 

- відповідати міжнародній практиці,

 

- безумовно обмежувати відчуження майна, яке відноситься до ядерних установок та ядерних матеріалів,

 

- дати визначеність у поводженні з ядерними матеріалами,

 

- забезпечити прозорість на етапі здійснення корпоратизації та в подальшому під час функціонування новоутвореного акціонерного товариства.

 

За такого варіанту корпоратизації 100% акцій належатимуть державі. Водночас, для реалізації такого підходу необхідно підготувати та прийняти зміни до відповідного законодавства.

 

«Такий підхід підтримує і Міністерство, і НАЕК «Енергоатом». Зараз необхідно підготувати зміни до законодавства, що дозволять провести корпоратизацію держпідприємства у найбільш оптимальний спосіб», – наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

 

Всіма учасниками наради підтримано такий підхід, наступний крок - затвердження дорожньої карти, яку вже почало готувати Міненерго.

 

Водночас Міністерство енергетики вже зараз працює над створенням Наглядової ради НАЕК «Енергоатом» і очікує на активну участь з боку інших органів влади, причетних до цього процесу.

 

«Наказами Міністерства затверджено принципи формування Наглядової ради НАЕК «Енергоатом» та положення про Наглядову ради «Енергоатома». Ми підготували звернення до Мінекономіки і очікуємо, що найближчим часом Мінекономіки разом із Комітетом з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств розпочнуть формування Наглядової ради. Ми не чекаємо на завершення корпоратизації, а вже зараз, відповідно до Статуту, рухаємося до підвищення ефективності управління компанією», – підсумувала очільниця Міненерго.

 

 

версія для друку