МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Шостий енергоблок Запорізької АЕС відзначає 25-річний ювілей

19.10.2020 | 14:45

 

 

 

Двадцять п’ять років тому, 19 жовтня 1995 року, відбулося підключення енергоблока №6 Запорізької АЕС до енергетичної системи України. З цієї миті Запорізька атомна станція за встановленою потужністю, яка склала 6 000 МВт, стала найбільшою атомною станцією в Європі і третьою в світі.

 

Важко переоцінити значення цієї події, довгоочікуваної передусім запорізькими атомниками. З пуском шостого енергоблока планувалося завершити спорудження Запорізької АЕС в 1990 році. На той час блок був практично готовий до здачі. Але через оголошення мораторію на будівництво і введення нових потужностей АЕС в Україні, шостий енергоблок не встигли пустити в намічений термін. Так, майже в повній готовності блок знаходився до 1993 року - скасування мораторію.

 

Введення в експлуатацію енергоблока №6 стало можливим завдяки спільним зусиллям професіоналів атомної галузі, які зуміли обґрунтувати необхідність розвитку атомної енергетики незалежної  України й покласти край мораторію.

 

Пуск шостого енергоблока з впевненістю можна назвати трудовим подвигом. І він був оцінений не лише нагородою Президента України, а й визнаний Урядом Сполучених Штатів Америки - Запорізька АЕС отримала пам'ятний «Факел Бірмінгема» на знак визнання професіоналізму фахівців, їх витримки й волі до перемоги.

 

Увага до пуску блока була найпильнішою: 6-й блок Запорізької АЕС - перший атомний промисловий об'єкт, прийнятий в експлуатацію в незалежній Україні.

 

Сьогодні енергоблок №6 Запорізької АЕС - це один із сучасних енергоблоків, при введенні якого був врахований досвід будівництва і експлуатації серійних блоків з реакторами типу ВВЕР-1000. На енергоблоці впроваджено більш ніж півтори тисячі технічних рішень. Постійна модернізація обладнання триває згідно з міжнародними вимогами безпеки.

 

За свій двадцятип’ятирічний період безпечної та надійної роботи шостий енергоблок вже виробив понад 170 млрд кВтг електроенергії.

 

Енергоблок №6 ВП ЗАЕС хроніка подій:

1987 рік – початок будівництва.

 

1990 рік – введення в експлуатацію  за планом.

 

Серпень 1990 року – оголошено мораторій на будівництво нових АЕС на території України.

Жовтень 1993 року – скасовано мораторій на будівництво нових АЕС і на збільшення потужності АЕС, що діють, на території України.

14 серпня 1995 року – в активну зону реактора блока №6 завантажено 1-шу тепловиділяючу зборку.

6 жовтня 1995 року – здійснено фізичний пуск блока. Реакторну установку виведено на мінімально-контрольований рівень потужності.

 

19 жовтня 1995 року – енергоблок №6 Запорізької АЕС вперше підключено до об’єднаної енергетичної системи України з електричним навантаженням 300 МВт.

 

27 серпня 2010 року – енергоблок №6 виробив 100 млрд кВтг електроенергії з дня пуску і зайняв своє гідне місце поряд з рештою блоків Запорізької атомної електростанції, що вже подолали цей бар'єр.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 19 жовтня 2020 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.

 

версія для друку