МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Другий аукціон з продажу електроенергії з відновлюваних джерел: стартова ціна зросла на 24 - 47%

15.10.2020 | 19:07

 

 

 

ДП «Гарантований покупець» ініціювало та 15 жовтня провело другий аукціон з продажу електроенергії з ВДЕ на ринку двосторонніх договорів на майданчику «Української енергетичної біржі», який завершився результативно та засвідчив попит на «зелену» електроенергію.

 

Підприємство продало 11 компаніям 51% від виставленого обсягу «зеленої» електроенергії за цінами, що на 24 - 47% перевищували стартове значення.

 

Зокрема, «Гарантований покупець» продав половину виставленого базового навантаження (19,9 тис МВт-год) за цінами 1353-1356 грн/МВт-год (на 37% вище стартового значення).

 

Щодо блочних заявок у різні години доби, найбільша частка продажу була характерна для блочних заявок з 10:00 по 16:00 (майже 78% від запропонованого обсягу, або 5,39 тис. МВт-год) та з 10:00 по 15:00 (майже 67%, або 3,9 тис МВт-год).

 

За підсумками двох аукціонів з купівлі-продажу електроенергії з ВДЕ за двосторонніми договорами спостерігається тенденція до конкуренції покупців за чисту електроенергію та підвищення ціни у ході торгів.

 

Зазначимо, що стартова ціна пропозиції сформована відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.  

 

Усі поставки будуть здійснюватися протягом 21-31 жовтня.

 

Покупцями електроенергії з ВДЕ виступили компанії: «Укр Газ Ресурс», «Д.Трейдінг», «Південь Енерго Збут», НЕК «Укренерго», «ОНК-Груп», «ЛТК Елєктрум», «ЛЕ Трейдінг Україна», «Енергоносії України», «Харківенергозбут», «Дніпросталь-Енерго» та «Екотехноінвест».

 

Нагадаємо, 5 жовтня «Гарантований покупець» уперше провів аукціон з продажу «зеленої» електроенергії, на якому було продано 99% виставленого обсягу за цінами, які перевищували стартові значення на 35-53%, 9-тьом компаніям, включаючи трейдерів, кінцевих споживачів та НЕК «Укренерго».

 

версія для друку