МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна використає німецький досвід перетворення центру видобутку кам'яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто

15.10.2020 | 16:49

 

 

 

 

Відбулась зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець та членів делегації з керівництвом міста Боттроп землі Північний Рейн-Вестфалія та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.

 

Місто Боттроп цікаве для України своїм досвідом перетворення з центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто, зокрема, досвідом участі громади в цьому процесі.

 

Слід зазначити, що трансформація міста Боттроп відбувалась силами містян за фінансової підтримки федерального бюджету та коштів ЄС. Визначальними для подальшого розвитку Боттропа стали три поняття: дозвілля, клімат, знання. 

 

Керівництво міста серед переваг називає появу «вітру змін», місто стало кліматично нейтральним, посилило свою енергоефективність, зокрема у будинках, інновації стали символом перетворення міста.

 

Проект «Інноваційне місто» у Боттропі готовий співпрацювати з українськими компаніями. Мета цієї ініціативи - переобладнання і реструктуризація великих населених пунктів з урахуванням кліматичних умов і залученням до цього процесу місцевих підприємств, що сприяє поліпшенню якості життя в місті.

 

Нагадаємо, у вересні 2018 року  була закрита остання кам’яновугільна шахта Німеччини— Проспер Ханіель. До закриття шахт готувались десятки років, формуючи спеціальний фонд для утримання у майбутньому шахт, наприклад, відкачування води.

 

Наразі лише 500 шахтарів продовжують працювати на шахтах,  виконуючи роботи із закриття шахт та утримання їх у безпечному стані після виведення з експлуатації.

 

У рамках проєкту муніципальні підприємства тісно співпрацюють з місцевим Університетом прикладних наук, де навчаються майбутні інженери та економісти. Передбачається, що в майбутньому вони зроблять свій внесок у розвиток міста.

 

«Досвід міста Боттроп є прикладом успішної комунікації влади та суспільства, що підтверджується третім поспіль обранням бургомістра на свою посаду, а саме за такої підтримки громади суспільством можливо здійснити такі реформи, і нам потрібно також провести таку комунікацію під час планування та здійснення трансформації вугільних регіонів в Україні»,  - підсумувала Ольга Буславець.

 

 

версія для друку