МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У Міненерго обговорили результати та перспективи співпраці з OECD

13.10.2020 | 18:56

 

 

 

 

Заступник Міністра Ярослав Демченков провів робочу зустріч з керівництвом регіональної місії Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) та представниками Посольства Норвегії в Україні.

 

Під час зустрічі заступник Міністра подякував OECD за оцінку прогресу в реалізації першого етапу Енергетичної стратегії (2017 - 2020 рр) на базі даних, зібраних Системою моніторингу OECD, яка включала в себе 119 цільових індикаторів і 344 під-індикатора. 

 

На базі запропонованої OECD системи моніторингу в перспективі Міністерство вбачає створення системи моніторингу інших стратегічних документів Міністерства, що заплановані до розробки найближчим часом.

 

Представники Міністерства енергетики висловили вдячність OECD за можливість впроваджувати найкращі стандарти та керівні принципи із корпоративного управління державними підприємствами у енергетичному секторі.

 

Також було відзначено роботу OECD з висвітлення головних проблемних електроенергетичного ринку України, що надає можливість якісно провести аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та ризиків ходу реалізації реформ енергетичного сектору України.

 

Заступник Міністра проінформував міжнародних партнерів, що наразі Міненерго здійснює підготовку до перегляду Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, ефективність, конкурентоспроможність» та готує Інтегрований план з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року.

 

Обговорюючи підходи до роботи з інвесторами та формування інвестиційної політики у енергетичному секторів, представники OECD повідомили, що у січні 2021 року буде представлено огляд інвестиційної політики в різних секторах України, у т.ч. енергетичному секторі, які міститиме відповідні рекомендації.

 

«Енергетичний сектор, як й вся економіка, зазнає негативного впливу в наслідок пандемії COVID-19. Незважаючи на проведені заходи щодо врегулювання кризи в енергетиці наш енергетичний сектор продовжує перебувати у стані трансформації та електроенергетичний ринок потребує додаткової підтримки з метою його перетворення на більш ефективний та конкурентоспроможний сектор національної економіки. І новий етап партнерства між Міністерством та OECD сприятиме цьому», - повідомив Ярослав Демченков.

 

Заступник Міністра звернувся до міжнародних партнерів з пропозицією допомогти Міністерству оцінити глибину впливу COVID-19 на енергетичний сектор та його наслідки.

 

«Для України важливо отримати та впроваджувати рекомендації, інструменти та найкращі принципи формування політики, які має OECD, для того, щоб досягти кінцевих амбітних цілей у галузі енергетики та реалізувати взяті перед Європейським Союзом зобов’язання», - підсумував заступник Міністра.

Планується, що зустрічі команди Міністерства енергетики з представниками OECD матимуть регулярний характер, що дозволить Міністерству отримувати найкращі практики управління та рекомендації, зокрема з корпоративного управління на підприємствах державної форми власності.

версія для друку