МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго закликає політиків та медіа не загравати з виборцями на традиційній темі тарифів

13.10.2020 | 15:51

 

 

 

 

Спроби окремих політиків заробити електоральні симпатії традиційно базуються на болючих для кожного українця темах: підвищення тарифів, ризик зриву опалювального сезону.

 

При цьому мало хто озвучує проблеми, що роками накопичувались в енергосистемі. Зношеність українських енергомереж сягає від 50% до 70%, що своєю чергою провокує каскадні аварії і змушує українців залишатися довгий час без електропостачання.

 

В Україні один з найгірших у Європі показників SAIDI (середньої тривалості перерв в електропостачанні), що доходить вже до 700 хв на рік.

 

Така ситуація є критичною для безпеки енергомереж і задоволення потреб українських споживачів в електроенергії. Тому будь-які спроби промислових лобі, які експлуатують українські енергомережі, залишити статус-кво Міненерго вважає неприпустимими та безперспективними.

 

Національною радою реформ, очолюваною Президентом України, було одноголосно підтримано впровадження ефективного RAB-регулювання, яке запустить механізм модернізації енергомереж. Визначено, що сьогоднішні калькуляції НКРЕКП не відповідають дійсному стану справ і жодним чином не сприяють вирішенню проблеми зношеності енергомереж, а відповідно, мають бути переглянуті в інтересах споживачів, а не промислового лобі.

 

Наголошуємо, що зрив опалювального сезону, яким напередодні виборів лякають окремі політики, може бути лише в тому випадку, якщо промислове лобі й надалі буде «вичавлювати останнє» з енергомереж України, позбавляючи українців електроенергії.

 

Водночас запевняємо, що цього року Україна гарантовано входить у зиму з рекордними запасами палива та стабільними тарифами.

 

версія для друку