МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго України і Німецьке товариство GIZ підписали Меморандум для розвитку енергоефективності

13.10.2020 | 15:08

 

 

 

 

Сьогодні в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець підписала Меморандум про взаєморозуміння із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

 

Документ спрямований на розвиток сфери енергоефективності в Україні. Підтримка від уряду Німеччини та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії надаватиметься українській стороні в рамках нового проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», який впроваджуватиметься Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

 

Сторони домовились про надання допомоги у формуванні сприятливіших правових, регуляторних та інституційних рамкових умов для підвищення енергоефективності в Україні згідно із європейською Директивою 2012/27/ЄС про енергоефективність. У результаті діяльності проєкту 5 вибраних елементів вимог ЄС щодо енергоефективності будуть закріплені у законодавстві України, зокрема у законах, указах, постановах.

 

Проект створює рамкові умови для впровадження заходів з підвищення енергоефективності, що призводить до скорочення питомого енергоспоживання. Результатом має стати економія викопних видів палива та зменшення викидів шкідливих парникових газів.

 

Реалізувати проєкт планують протягом 5 років.

 

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

 

Швейцарська програма співробітництва в Україні працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист і демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.

 

версія для друку