МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Потужна гідрогенерація забезпечить максимальне виробництво на атомних електростанціях і стабільну роботу енергосистеми, - Ольга Буславець

02.10.2020 | 20:19

 

 

 

 

Добудова нових блоків Дністровської гідроакумулюючої станції дозволить покрити дефіцит маневрових потужностей, максимально завантажити атомну енергетику та забезпечити замовлення для вітчизняних промислових компаній.

 

На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час візиту у складі делегації Президента України Володимира Зеленського на Дністровську ГАЕС.

 

«Добудова нових потужностей Дністровської ГАЕС, насамперед, дасть можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергіїпід час режиму закачування води у верхню водойму. Це дозволить завантажити атомні електростанції. А у години пік ГАЕС працюють у турбінному режимі, виробляючи електроенергію у якості маневрових потужностей та збалансовуючи енергосистему», – пояснила Ольга Буславець.

 

Водночас, будівництво нових блоків ГАЕС дозволить завантажити потужності промислових гігантів України – АТ «Турбоатом» і ДП Завод «Електроважмаш», які виготовляють відповідне обладнання для електростанцій.

 

«У перспективі Дністровська ГАЕС має стати найбільшою за потужністю гідроакумулюючою станцією Європи і шостою у світі. Крім того, ця станція є одним з найпривабливіших об’єктів індустріального туризму в Україні», – наголосила очільниця Міненерго.

 

Довідково.


Відповідно до проєкту, до складу Дністровської ГАЕС входить 7 гідроагрегатів, будівництво яких було розподілено на 3 черги.

 

І черга в складі гідроагрегатів № 1 – 3, які введені в експлуатацію та успішно працюють.

 

ІІ черга в складі гідроагрегату № 4, що зараз перебуває в процесі будівництва.

 

ІІІ черга в складі гідроагрегатів № 5 – 7. В 2020 році розпочато розробку проєкту будівництва.

 

Від запуску гідроагрегату № 1 Дністровською ГАЕС вироблено понад 8 млрд 277 млн кВт∙год, зокрема за 2020 рік – 891 млн кВт∙год. Сьогодні в роботі – три повноцінних блоки зі встановленою потужністю 972 МВт у генераторному режимі та 1263 МВт в насосному.

 

 

версія для друку