МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Хмельницькій АЕС тривають конкурси професійної майстерності

20.08.2020 | 14:32

 

 

 

 

Цього тижня за звання кращого за професією змагалися оператори реакторного відділення 6 групи.

Не так давно на сторінці Хмельницької АЕС у соціальній мережі facebook виникла гостра дискусія. Наші підписники цікавилися й обурювалися, чому на блочному щиті управління немає жінок-атомників. Проте обговорення затихло після найбільш влучного пояснення: щоб працювати на посадах блочного щита управління, потрібно пройти усі кар’єрні щаблі: оператора, старшого оператора та інженера. А це фізично важка праця, безпосередньо у реакторному відділенні з джерелами іонізуючого випромінювання при високих температурах у приміщенні, яка потребує чіткого виконання обов’язків та глибоких знань. Саме серед таких розумних, сильних та витривалих операторів 6 групи проходив конкурс на звання кращого за професією.

До участі допускаються усі працівники віком до 35 років. Це традиційний захід, поряд із конкурсом наукових доповідей, який стимулює молодь виявляти свій потенціал та розвиватися. Щороку відповідно до Наказу енергокомпанії визначається список професій, які беруть участь у галузевому конкурсі Енергоатома.

У конкурсі операторів РВ цьогоріч взяли участь вісім учасників. Дехто лише починає свій шлях на Хмельницькій АЕС, стаж роботи інших не перевищує декількох років.

Учасники виконували завдання із теоретичної та практичної частин конкурсу. Це тестові запитання з вимог нормативних та виробничих документів з охорони праці, пожежної безпеки й правил технічної експлуатації, радіаційної та ядерної безпеки, фізичного захисту. Оператори демонстрували свої знання фізики, здобуті у вишах, змагалися у практичних навичках введення у роботу або виведення у ремонт однієї із систем реакторного відділення.

Журі на чолі із заступником головного інженера з експлуатації Євгенієм Носиковим визначило правильність виконання завдань. Оцінюючи, члени журі звертали увагу на проведений огляд обладнання перед пуском та під час роботи, дотримання вимог охорони праці, радіаційної безпеки тощо.

У підсумку, найкращим за професією визнано Юрія Розвазкого, другий результат показав Вадим Свішевський, а третє місце посів Юрій Савчук.

Як показує багаторічний досвід проведення таких конкурсів, учасники виявляють високий рівень знань у теоретичний частині. Адже усі вони не так давно закінчили вищі навчальні заклади: НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», Одеський національний політехнічний університет, колишній СНУЯіП, які стали основними кузнями кадрів для атомних електростанцій України. Починаючи з першого року навчання, студенти профільних спеціальностей мають можливість укладати тристоронні угоди, щоб вже за декілька років поповнити ряди атомників. Серед таких колишніх студентів усі цьогорічні учасники конкурсу найкращих у професії.

Для них участь у конкурсі – це можливість заявити про себе, розкрити свої можливості. За словами члена журі Євгенія Круглова, начальника зміни реакторного цеху, адміністрація та керівництво реакторного цеху звертають особливу увагу на результати конкурсу, заохочують молодь активно брати участь у таких заходах. А крім того, участь у конкурсі стимулюється й матеріально, адже за призові місця учасники преміюються.

Вже за місяць на переможців чекає галузевий конкурс профмайстерності, де змагатимуться працівники відокремлених підрозділів Енергоатома. Підготовка до конкурсу потребує чимало часу та зусиль. За словами організаторів, позитивний приклад демонструють наші колеги з інших АЕС України, де напередодні галузевого етапу учасники та їх керівники мають можливість пройти додаткове навчання у навчально-тренувальному центрі.

Традиційно, один із майданчиків АЕС приймає учасників. Цьогоріч зі сподіваннями на найкращий результат представники Хмельницької АЕС вирушать до Вараша.

 

 

Довідково

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» - найпотужніше підприємство Хмельниччини.

Детальніше: www.xaec.org.ua ,  www.facebook.com/khnpp.

 

версія для друку