МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна продовжує диверсифікувати постачання ядерного палива, - Ольга Буславець

30.06.2020 | 20:15

 

 

 

 

Активну зону енергоблока №2 Южно-Української АЕС повністю завантажено тепловиділяючими збірками компанії Westinghouse.

 

На другому енергоблоці Южно-Української АЕС 28 червня завершився важливий етап робіт: до активної зони блока під час планово-попереджувального ремонту завантажено 163 паливні збірки модифікованої конструкції (ТВЗ-WR).

 

Вже два «мільйонники» на южно-українському майданчику та один на Запорізькій АЕС працюють виключно на цьому паливі (третій енергоблок ЮУАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse в липні 2018 року, енероблок №5 ЗАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse у грудні 2019 року).

 

«Ми крок за кроком здійснюємо заходи щодо диверсифікації постачання ядерного палива на українські АЕС, що підвищує рівень енергетичної безпеки країни», - зазначила в.о.Міністра енергетики Ольга Буславець. За її словами, повне завантаження активної зони вже другого енергоблока Южно-Української АЕС свідчить, що конструкція палива та його експлуатаційні характеристики довели свою надійність.

 

Також Ольга Буславець подякувала  партнерам за надану вагому фінансову та методичну підтримку для реалізації проекту. Проект кваліфікації ядерного палива в країні стартував 2000 року після підписання угоди між Урядами США та України. Проект розпочався з експлуатації шести дослідних касет на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС, і 2008 року було підписано комерційний контракт з компанією «Westinghouse». Під час впровадження палива Westinghouse на українських атомних станціях воно було конструктивно допрацьовано та модернізовано.

 

Сьогодні це паливо експлуатується на 2-х южно-українських і 4-х запорізьких атомних енергоблоках.

версія для друку