МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Представник Міненерго взяв участь у Саміті лідерів Глобального договору ООН

16.06.2020 | 21:29

 

 

 

 

Сьогодні, за дорученням в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у дискусії «Кліматичні зміни та «простий» перехід» в рамках Саміту лідерів Глобального договору ООН. Під час заходу, який цьогоріч проводився у онлайн-форматі, представники влади, бізнесу та міжнародних організацій обговорили питання сталого розвитку енергетики та боротьби зі зміною клімату, виконання зобов’язань згідно з Паризькою кліматичною угодою, а також проблеми й перспективи переходу країн Східної Європи до «зеленої» економіки.

 

Виступаючи з доповіддю, заступник Міністра наголосив, що актуальною проблемою для України наразі є забезпечення стійкості енергосистеми країни, адже брак маневрених потужностей, здатних покрити пікові навантаження, є прямою загрозою енергетичній безпеці держави.

 

«Водночас, зосередження зусиль на боротьбі з пандемією COVID-19, зростання безробіття, падіння виробництва і зниження ділової активності погіршують цю ситуацію. Отже, зважаючи на ці виклики, Україна зберігає курс на розвиток екологічно чистих відновлюваних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів в країні через дотримання зваженої політики з урахуванням реальних економічних і фінансових можливостей країни», - сказав заступник Міністра.

 

Ярослав Демченков також підкреслив, що європейська інтеграція та впровадження в Україні цілей Зеленого курсу ЄС (European Green Deal) є пріоритетними завданнями України на шляху до сталого розвитку країни та її переходу до «зеленої» економіки. Разом з цим, важливим кроком є також реалізація в країні Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року, що було ухвалено Указом Президента України №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

 

«Україна поділяє цілі політичної ініціативи Європейської Комісії, що отримала назву European Green Deal. Так співпало, що зараз в Україні почався процес перегляду та актуалізація положень чинної Енергетичної стратегії. Ми маємо намір відобразити ключові елементи цієї Європейської ініціативи в новій редакції Енергетичної стратегії», - зазначив заступник Міністра Ярослав Демченков.

 

Заступник Міністра також повідомив, що Україна поступово покращує своє кліматичне законодавство та доводить свою прихильність принципам сталого розвитку, про що свідчать прийняті Урядом заходи щодо підвищення ефективності споживання енергетичних ресурсів, збереження природних екологічних систем і протидії зміні клімату. При цьому, важливим завданням є забезпечення довгострокового доступного фінансування для підтримки переходу в усіх напрямках і трансферу нових ефективних технологій.

 

Довiдково:

Саміт лідерів Глобального договору ООН – щорічний захід Глобального договору ООН, під час якого представники урядів, міжнародних організацій, бізнесу, громадянського суспільства, академічної спільноти зі всього світу обговорюють найбільш актуальні політичні, економічні, соціальні, екологічні питання і шукають найбільш оптимальні шляхи їх вирішення.

 

Цьогорічний Саміт, який проходив 15-16 червня 2020 року, став платформою та ініціював глобальний діалог щодо розвитку світу за кліматично нейтральним, соціально відповідальним та низьковуглецевим шляхом.

 

Глобальний договір ООН (UN Global Compact) – ініціатива Генерального секретаря ООН, започаткована у 2000 році, яка сприяє розвитку бізнесу й веденню підприємницької діяльності відповідно до десяти універсальних принципів у сфері захисту навколишнього середовища, прав людини, праці та боротьби з корупцією. Детальніше за посиланням.

версія для друку