МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Уряд схвалив проект Меморандуму про порозуміння з інвесторами і виробниками "зеленої" електроенергії

10.06.2020 | 17:11

 

 

 

 

Кабінет Міністрів України схвалив проект Меморандуму про порозуміння з інвесторами і виробниками ВДЕ. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 10 червня.

 

«Міністерству вдалося досягти компромісних домовленостей, що враховують інтереси і споживачів, і інвесторів у відновлювану енергетику, і держави в цілому. Ці домовленості викладені у проекті Меморандуму про порозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні», – повідомила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання Уряду.

 

В своїй переговорній позиції з інвесторами Міністерство ставило за мету досягнути максимального зниження «зеленого» тарифу, зупинити стрімке неконтрольоване зростання встановленої потужності СЕС, посилити відповідальність за створені виробниками з ВДЕ небаланси без додаткових поступок зі сторони держави, проте з урахуванням необхідності мінімізації ризиків судових позовів та арбітражів з боку інвесторів.

 

Проектом Меморандуму передбачено зниження зеленого тарифу для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових електростанцій – на 7,5%.

 

Окрім того, прописано посилення відповідальності за небаланси.

 

Документ також передбачає припинення будівництва нових СЕС з 31 липня цього року і обмеження на будівництво ВЕС після завершення вже розпочатих проектів.

 

Найближчим часом планується внести у парламент відповідний законопроект, який імплементує ці домовленості.

 

«Всі ці умови дадуть можливість зберегти за державою інвестиційно привабливий імідж і зберегти статус держави, яка виконує свої зобов’язання», - наголосила Ольга Буславець

версія для друку