МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Азербайджан продовжать співпрацю в енергетичній сфері

03.02.2020 | 16:09

 

 

 

30 січня 2020 року відбулось засідання українсько-азербайджанської Робочої групи зі співробітництва в енергетичній сфері. Співголови Робочої групи Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель та Міністр енергетики Азербайджанської Республіки Пярвіз Шахбазов представили інформацію про поточний стан і перспективи розвитку українсько-азербайджанського співробітництва в енергетичній сфері з питань електроенергетики та  в нафтогазовій сфері, у тому числі за напрямами, визначеними положеннями Угоди між Урядом Азербайджанської Республіки і Кабінетом Міністрів України від 26 січня 2011 року, стосовно співробітництва у сфері транспортування нафти територією України.

 

Міністр Олексій Оржель відзначив великий потенціал розвитку українсько-азербайджанського співробітництва у  сфері паливно-енергетичного комплексу та енергетичної інфраструктури.

 

«Я глибоко переконаний, що візит азербайджанської делегації такого рівня - це реальна можливість для нас продовжити діалог щодо практичної реалізації актуальних питань взаємовигідного співробітництва в усіх сферах, що становлять взаємний інтерес для наших держав», - зазначив О.Оржель.

 

Йшлося про поточну ситуацію у сфері поставок нафти цільовим НПЗ країн Центральної і Східної Європи по нафтопроводу «Дружба». Проект організації поставок азербайджанської нафти з використанням нафтопровідних систем «Одеса-Броди» і «Дружба» є важливим кроком, спрямованим  на забезпечення надійності поставок нафтової сировини цільовим НПЗ і зміцнення енергетичної безпеки регіону в цілому.

 

Міністр подякував за послідовну і конструктивну позицію азербайджанського учасника проекту «Броди - Адамове» компанії SOCAR за підтримку цього проекту. «У  контексті проекту «Південна Дружба» є чималі зусилля сторін, спрямовані на його реалізацію. Проект має високий статус проекту Спільного Інтересу Енергетичного Співтовариства, свідчить про його важливість для енергетичної безпеки ЄС», - наголосив  він.

 

Перспективним напрямком  розвитку співпраці, зокрема, є поточний стан реалізації проекту нафтопроводу «Броди - Адамова застава» як ключового елементу проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), а також плани ТОВ МТП «Сарматія» на 2020 і наступні роки.

 

Сторони домовилися спільно розглянути можливості взаємодії за проектами, що становлять взаємний інтерес. Зокрема:

  • сприяти в підготовці міжурядової угоди за проектом ЄАНТК;
  • продовжити дослідження можливості поставок газу в Україну по всіх можливих напрямах і схемами, включаючи схеми заміщення (SWAP);
  • розглянути можливості  поставок зрідженого природного газу (LNG) в Україні  та обміну інформацією щодо проектів в сфері видобутку мінеральних ресурсів та вуглеводнів.

Чимало уваги приділено співробітництву у сфері енергетики.  Зокрема, домовилися провести вивчення можливих шляхів реалізації спільних проектів в галузі електроенергетики. Українська сторона зацікавлена ​​в залученні інвестицій і технологій в сектор високоманевреної генерації, систем управління попитом на електроенергію, промислових накопичувачів.

 

«Україна докладає значних зусиль для розвитку портової інфраструктури та диверсифікації поставок нафтопродуктів, посилюючи енергетичну безпеку країни. Ми покладаємо великі надії на співпрацю з азербайджанськими партнерами в реалізації масштабних інвестиційних проектів в Україні. Переконаний, що нинішня зустріч відкриває нові перспективи для розширення взаємовигідного співробітництва і продовження плідного діалогу в майбутньому», - акцентував Олексій Оржель.

 

версія для друку