МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Експерти Світового Банку та Європейської Комісії поділилися досвідом підтримки вугільних регіонів у перехідному періоді

31.01.2020 | 10:19

 

 

 

На технічній нараді обговорили важливість взаємодії центральних органів виконавчої влади, зокрема, Мінекоенерго, місцевих органів влади, громад та міжнародних інституцій під час планування та реалізації реконверсії вугільних регіонів. Світові тенденції щодо скорочення вугледобування вимагають комплексних та орієнтованих на громади та конкретних людей програм щодо переорієнтації регіонів вуглевидобутку та суміжних виробництв на інші види економічної діяльності.

 

Україна розділяє загальносвітову тенденцію з декарбонізації економіки та боротьбу зі змінами клімату. Світовий банк за підтримки Європейської Комісії та інших міжнародних фінансових інституцій готовий надати підтримку у пом’якшенні соціальних та екологічних наслідків в рамках реструктуризації вугільної промисловості та переходу до зеленої економіки, а також соціально-економічної реконверсії вугільних регіонів.

 

Майкл Стенлі від Світового банку та Торстен Воллерт від Європейської Комісії зазначили, що Платформа для вугільних регіонів на етапі переходу для Західних Балкан та України може стати інструментом для реалізації проектів, які зменшуватимуть залежність регіонів від вугільної промисловості.

 

«Реконверсія вугільних регіонів має відбуватися з урахуванням кращого світового досвіду. Особливу увагу слід приділити пом’якшенню соціальних, економічних та екологічних наслідків. Люди – наш головний пріоритет», - відзначив Станіслав Ковалевський.

 

Зокрема, у нараді взяли участь:

- Бахер Ел-Хіфнаві – Керівник програм Світового Банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові;

 

- Майкл Стенлі - керівник Проекту групи глобальної ініціативи Світового банку щодо підтримки вугільних регіонів у перехідному періоді.

 

Очільник місії Світового банку з питань енергетики та видобувних галузей до України «Справедливий перехід» у регіонах видобутку вугілля;

 

-     Деян Остоїч – провідний спеціаліст з енергетики Світового банку;

 

-  Дмитро Толмачов – керівник групи координації проекту Світового банку;

 

- Торстейн Вуллерт – керівник проекту технічної допомоги Європейської комісії в Україні по напрямку «Енергетика на навколишнє середовище»;

 

-    Жасмін Трулі – керівник департаменту Енергетичного співтовариства.

 

Також на нараді були присутні представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад та територій, Державної служби зайнятості, Волинської та Львівської обласних державних адміністрацій, Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій.

 

версія для друку