МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Розкрадання українського лісу піде в минуле

14.01.2020 | 20:58

 

 

 

На нараді щодо розвитку лісогосподарської галузі під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука було представлено нового керівника Держлісагенства Андрія ЗаблоцькогоГоловне завдання для нього на посаді, яке поставлене Урядом, - зробити лісову галузь прозорою та конкурентною.

 

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зазначив , що кандидата на цю посаду шукали довго, адже серед пріоритетів у роботі нового очільника Держлісагентства має бути збільшення лісових насаджень та припинення незаконного обігу деревини. І перші кроки для цього уже зроблено, зокрема, з  1 лютого 2020 року в Україні повноцінно має запрацювати централізований облік деревини. Походження кожного дерева фіксуватимуть.

 

 «Громадянам України  також не дуже подобається, як працює лісова галузь, і вони занепокоєні тим фактом, що вирубують незаконно ліси. Ми цю всю інформацію збираємо та фіксуємо. І якщо хтось думає, що можна працювати, як і раніше, - ні, не можна! Усі порушення ми будемо передавати у правоохоронні органи», - наголосив  Олексій Оржель.

 

Захист лісів та ефективне лісокористування – наразі болюча тема для екології та економіки всієї країни. Та найбільше скарг щодо незаконного промислу деревини надходить із Закарпаття. Саме тому Прем’єр  доручив відсторонити керівника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мургу від виконання обов’язків до закінчення аудиту і по його завершенні розглянути питання про звільнення цього керівника.

 

Також Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив новому очільникові  Держлісагенства провести масштабний аудит підприємств, за результатами якого ухвалити відповідні кадрові рішення. Це такі області: Харківська, Житомирська, Чернігівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Львівська, Волинська.

 

«Через незаконні вирубки лісів держава вже зазнала збитків на суму понад 1 мільярд гривень лише за останні декілька років. Це неприпустима історія», - наголосив Голова Уряду.

 

При цьому Олексій Гончарук  акцентував, що в Україні нарешті діятиме закон: «Усі причетні до корупції будуть звільнені, а за результатами розслідування - притягнуті до відповідальності».

 

 

версія для друку