МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація обговорила питання співпраці у сфері відновлюваної енергетики

12.01.2020 | 18:58

 

 

 

Делегація України на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем зустрілася з генеральним директором IRENA Франческо Ла Камера. Під час зустрічі обговорили співпрацю в рамках Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), підтримку з боку IRENA змін до законодавства щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

 

 

Також відбулася зустріч із заступницею Міністра енергетики та промисловості ОАЕ Фатімою Аль Шамсі, де обговорили  потенційну можливість співпраці в атомній енергетиці та домовились щодо обміну досвідом використання сучасних технологій у відновлюваній енергетиці.

 

 

Напередодні українська делегація в рамках IRENA провела зустріч і з директором IRENA з питань партнерства та підтримки країн Г. Гонулом та Директором Центру знань, політики та фінансів IRENA Р. Феррукі. Міністр енергетики та захисту довкілля України  Олексій Оржель також зустрівся із Міністром ОАЕ з питань зміни клімату та захисту довкілля Тані Аль Зеюді.

 

 

Олексій Оржель у рамках IRENA зустрівся і з Єврокомісарем із питань енергетики Кадрі Сімсон, де від Украінськоі сторони подякував ЄС за підтримку на газових переговорах, що стала фундаментом енергетичної безпеки нашої держави та Європи. Також Олексій Оржель із Кадрі Сімсон обговорили скорочення викидів СO2. Нагадаємо, Європа нещодавно прийняла Green deal та поставила амбітну ціль стати кліматично нейтральною. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна в свою чергу теж розробляє концепцію «зеленого» енергетичного переходу та запроваджує податок на СО2, кошти з якого планує використовувати на енергоефективні заходи.

 

 

Крім того, українська сторона подякувала представникам США за запровадження санкцій проти Норд-стрім 2 та висловила зацікавлення у створенні інфраструктури для отримання газу через LNG термінали. Також сторони обговорили майбутнє розвитку відновлюваної енергетики в Україні та потенційні зміни в законодавстві.

 

У рамках IRENA сьогодні також відбулася зустріч із заступником Міністра торгівлі, промисловості, енергетики Республіки Корея Йонгом Юн Йо. Обговорювалася співпраця в атомній сфері, гідроенергетиці  та можлива співпраця по ревіталізації чорнобильської зони та створенню науково-дослідницького центру. Йшлося і про збір електрокарів на території України та кооперацію у галузі переробки відходів.

 

 

Також у рамках Асамблеї українська делегація зустрілася з представниками румунського уряду, де сторони домовилися створити робочі групи щодо напрацювання можливостей експорту електроенергії у Румунію. Обговорили і постачання газу через українську ГТС та використання українських газових сховищ.

версія для друку