МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Єврокомісія підтвердила відокремлення оператора газотранспортної системи України

27.12.2019 | 19:13

 

 

У листі Європейської Комісії йдеться, що новостворений в Україні оператор газотранспортної системи відокремлений та працює відповідно до законодавства ЄС.

 

Це важливо для безперебійного транспортування газу до Європи через Україну, як це домовлено сторонами під час тристоронніх газових перемовин.

 

За 4 місяці вдалося зробити те, що не було зроблено за попередні 3 роки: обрано модель анбандлінгу, прийнято відповідний закон, подано документи на сертифікацію оператора ГТС, і 24 грудня цього року після схвального висновку Єврокомісії сертифіковано Оператора ГТС України, що відкрило шлях до підписання договору на транспортування газу.

 

Це одна з найважливіших реформ для України у газовій сфері. Україна продемонструвала наполегливість в імплементації  Третього енергетичного пакету ЄС та бажання працювати за європейськими правилами. Відповідно до європейського законодавства  на енергетичних ринках.

 

Оператор ГТС починає працювати з 1 січня 2020 року. Україна залишається надійним партнером у сфері транспортування газу до ЄС.

 

Ефективна та безперебійна робота української газотранспортної системи важлива як для постачальників, так і споживачів з країн ЄС, оскільки забезпечить конкуренцію на європейських енергетичних ринках, що сприятиме  зниженню ціни на газ для споживачів.

 

версія для друку