МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Мінекоенерго розглядає Програми розвитку вугільних підприємств

26.11.2019 | 21:29

 

За дорученням Прем’єр-міністра України Мінекоенерго 19-22 листопада розпочало серію робочих нарад з керівниками вугільних підприємств з метою обговорення питань підвищення ефективності роботи вугледобувної галузі.

 

До зустрічей були запрошені керівники ДП «Селидіввугілля», ДП «Мирноградвугілля», ДП «Шахта ім. М.С. Сургая», ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», народні депутати України, керівники профільних структурних підрозділів Міністерства, представники державних обласних адміністрацій та профспілок.

 

Представники шахт доповіли про поточний стан та виклики на державних підприємствах.

Зокрема, ДП «Шахта ім. М.С. Сургая», працює з показниками прибутковості більш ніж 80 млн. грн з початку року. Однак, керівник підприємства наголосив на проблемі оподаткування прибутку шахти. ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» вийшло на збалансовану роботу після врегулювання реалізації вугільної продукції. Представник шахти повідомив про потребу ремонту збагачувальної фабрики та гірничо-шахтного обладнання.

 

Собівартість вугільної продукції на одному з підприємств ДП «Селидіввугілля» сягала більш ніж 60 000 грн./т, при ринковій вартості 2 500 грн./т. Завдяки співпраці з приватним інвестором, ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» вийшла на стабільні показники роботи. На шахтах ВП «Шахта «Україна», ВП «Шахта «Котляревська» та ВП «Шахта «Курахівська» вугілля видобувається у невеликих обсягах, ці шахти є збитковими.

 

У ДП «Мирноградвугілля» ВП «Шахта «Капітальна» має собівартість вугільної продукції більше 4 300 грн./т. Керівництво ВП «Шахта 5/6» та ВП «Шахта «Центральна» доповіло про збитковість шахт та необхідність розробки техніко-економічного обґрунтування подальшої експлуатації.

 

На важливості визначення подальшого розвитку шахт наголосив Станіслав Ковалевський: «Необхідно розглядати перспективи кожного вугільного підприємства окремо задля забезпечення сталого розвитку енергетичної галузі України, враховуючи соціально-економічні аспекти та баланс ринку вугільної продукції

 

Мінекоенерго опрацює представлені Програми та пропозиції, що ляжуть в основу Концепції реформування вугільної промисловості України.

 

версія для друку