МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ВП "Южно-Українська АЕС" за 9 місяців 2019 року сплатив 341 мільйон 337 тисяч гривень податків

06.11.2019 | 16:07

 

 

ВП ЮУАЕС як платник податків за 9 місяців поточного року перерахував до Державної казначейської служби України 341 мільйон 337 тисяч гривень. Найбільше коштів надійшло від податку на доходи працівників підприємства. Сплачено також екологічний збір, податки на землю та за водокористування, соціально-екологічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС.

За три квартали 2019 року податок на доходи атомників склав 282 млн 668 тис. гривень. Державна казначейська служба України розподілила ці кошти між бюджетами всіх рівнів. 25% отримала державна скарбниця – це 70 млн 667 тис. гривень, 15% обласна казна – 42 млн 400 тис.,  60% пішло у міський бюджет, а саме 169 млн 601 тис. гривень.   

ВП «Южно-Українська АЕС» перерахував державі військовий збір у розмірі 23,5 млн гривень. Виплачено соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає в зоні спостереження АЕС. Цей збір компанія «Енергоатом» централізовано відраховує до державного бюджету. У подальшому кошти перерозподіляються між областями, де є атомні станції. За 9 місяців поточного року на розвиток своїх територій Миколаївщина отримала 29 млн 150 тис. гривень. Крім того, сплачено туристичний збір, податок на землю, за водокористування тощо. «Рентна плата за спеціальне використання води перераховується до державного бюджету. Атомна електростанція за 9 місяців сплатила 34 млн 60 тис. гривень. Крім цього, є податки, які нараховуються на атомній станції, але сплачуються компанією «Енергоатом», зокрема в міський бюджет. Так перераховано екологічний податок у розмірі 120 тис. гривень, плата за землю склала 32 млн 665 тис., податок на нерухомість - 231 тисячу. Всього за 9 місяців перераховано до міського бюджету податків на суму  202 млн 652 тис. гривень», - повідомила Олена Андрусьєва, головний бухгалтер ВП ЮУАЕС.

Сума від податку на землю у 2019 році вийде меншою, ніж торік приблизно на 5 мільйонів. Повязано це з тим, що на атомній електростанції проведено інвентаризацію земель, які знаходяться у користовуванні. 101 гектар вивільнено і переведено в запас. Натомість фонд оплати праці на підприємстві зріс цього року на 27%. Відповідно у такому ж відношенні збільшилися і надходження до міського бюджету з податку на доходи фізичних осіб. У 2018 році цей показник зріс на 25% у порівнянні з 2017.

Бюджет Южноукраїнська, монопрофільного міста, яке виникло як місто-супутник  атомної електростанції, напряму залежить від одного головного платника податків – ВП ЮУАЕС. Тетяна Гончарова, начальник фінансового управління Южноукраїнської міської ради, зазначає: «Так, дійсно, атомна станція – це наш основний платник податків, і  бюджет відчуває будь-які коливання у динаміці сплат податків АЕС. Так, наприклад, якщо у 2017 році атомна станція сплатила майже 186 млн до бюджету міста, то у 2018 році це вже було більше, ніж 221 млн. І станом на 29 жовтня поточного року від атомної станції ми отримали 220 млн гривень».

Завдяки податковим коштам, що надходять від ВП ЮУАЕС, утримуються всі бюджетні установи і організації Южноукраїнська: виконавчі органи міської ради, заклади освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури і спорту тощо. Значна частина видатків йде на фінансування міських програм. Їх на сьогодні 31.

 

версія для друку