МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна готова до опалювального сезону та має достатньо ресурсів для його проходження

05.11.2019 | 15:34

 

 

Про це заявив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Він нагадав, що нещодавно була критична ситуація із запасами вугілля - запаси складали 50% від показника минулого року. Проте з приходом нового Уряду запаси зросли удвічі.

«На сьогодні вони дорівнюють тому рівню, який ми мали в минулому році. Зайшли ми з цифрою 864 тис тон - зараз у нас більш ніж 1 млн 800 тис тон на складах теплових електростанцій», - наголосив Міністр.

Він повідомив, що вугілля постачають з різних джерел, зокрема із США, Колумбії, з інших приватних шахт, водночас пріоритетом залишається вітчизняне вугілля з державних шахт.

«Ми створюємо умови для реалізації вугілля з державних шахт, щоб була можливість забезпечити виплату заробітної плати шахтарям не тільки за рахунок субвенцій з державного бюджету, а й за рахунок коштів від реалізації вугільної продукції», - підкреслив Олексій Оржель.

За його словами, на сьогодні закачано більш ніж 21,7 млрд куб. метрів газу в українських газосховищах.

«Зараз у підземних сховищах України закачано рекордну кількість газу, щоб пройти опалювальний сезон. З цією величиною ми можемо пройти без проблем опалювальний сезон навіть без отримання транспортування чи постачання газу», - переконаний Міністр.

Олексій Оржель також додав, що Україна готова до сценарію зупинки транспортування газу українською територією.

«Ми працюємо над підписанням нового договору з нашими європейськими партнерами, щоб реалізувати ті завдання, які необхідні для підписання договору з Газпромом за європейськими правилами, що унеможливить зловживання, а також виключить політичні моменти» - зазначив він.

Нагадаємо, у рамках домовленостей із європейським енергетичним співтовариством, Україна зобов’язалася розділити транспортування, зберігання, видобуток та продаж газу. Згідно із Третім енергетичним пакетом Європейського Союзу, Україна повинна створити незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС). ГТС залишається у  100% державній власності.

версія для друку