МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У Мінекоенерго представлені попередні результати з моделювання приєднання ОЕС України та Молдови до синхронної зони ENTSO-E

21.10.2019 | 11:19

 

 

Презентовані попередні результати свідчать про позитивну ринкову динаміку та зниження усереднених цін на електроенергію в Південно Східному Регіоні ENTSO-E у разі синхронізації енергосистем України, Молдови з країнами синхронної зони ENTSO-E. У підсумку це сприятиме збільшенню обсягу торгівлі електроенергією між українською та європейськими енергосистемами.

 

Відповідний робочий семінар було проведено 18.10.19 спільно з регіональною групою Континентальний південний схід ENTSO-E.

 

У рамках семінару учасників було ознайомлено із методологією та результатами дослідження впливу енергосистем України та Молдови до ENTSO-E на Континентальний південний схід ENTSO-E, що проводилось зазначеною регіональною групою.

 

Подібні дослідження є дуже важливими з огляду на прийнятий Україною стратегічний курс на приєднання ОЕС України до синхронної зони ENTSO-E. Така синхронізація створить технічну можливість для подальшої інтеграції енергетичних ринків України та ЄС, що сприятиме підвищенню конкуренції, а також - забезпеченню операційної безпеки режимів енергосистем та безпеки постачання електричної енергії споживачам.

 

Головуючи на семінарі, Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець відзначила, що ряд технічних та організаційних завдань, передбачених затвердженим Урядом планом синхронізації та угодою з ENTSO-E, вже успішно виконано. І підкреслила важливість проведення модельних розрахунків, які дозволяють прорахувати наслідки тих чи інших рішень і обрати найбільш ефективні з них.

 

У заході взяли учать представники системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E: EMS (Сербія), Transelectrica (Румунія), Terna (Італія), ELES (Словенія), MEPSO (Македонія), HOPS (Хорватія), IPTO (Греція), NOSBIH (Боснія та Герцеговина), ESO-EAD (Болгарія), DSM (Кіпр), CGES (Чорногорія), MAVIR (Угорщина), OST (Албанія), TEIAS (Туреччина) Smartwires, ENTSO-E, Energy Institute Hrvoje Pozar, EKC, НКРЕКП, ПрАТ «НЕК «Укренерго», енергогенеруючих компаній України, операторів систем розподілу, профільних наукових інститутів, тощо.

 

Фото із засідання можна переглянути за посиланням

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/photogallery/gallery?galleryId=245406977&

 

версія для друку