МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Сотня старшокласників з Рівненщини та Волині розпочала навчання у Ядерній школі РАЕС

31.10.2019 | 11:54

 

В період осінніх канікул на Рівненській АЕС для 98 учнів загальноосвітніх навчальних закладів Володимирецького та Маневицького районів, а також Володимирецького колегіуму стартував перший модуль циклу освітніх занять у «Ядерній школі РАЕС».

Третій рік поспіль «Ядерна школа РАЕС» відкриває світ атому для спраглих до знань школярів міста-супутника та зони спостереження Рівненської АЕС. Спільний проєкт РАЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області проводиться з метою популяризації атомної енергетики та поширення знань про галузь, підтримки її позитивного іміджу, а також формування потенційного кадрового резерву електростанції.

Наприкінці жовтня розпочалися перші навчальні заняття для школярів 9-11 класів ЗНЗ Маневиччини (смт. Маневичі, с. Цміни, с. Велика Яблунька), Володимиреччини (смт. Рафалівка, сіл Ромейки, Довговоля, Зелене, Полиці, Любахи, Великий Жолудськ) та Володимирецького колегіуму. В цілому популярність профорієнтаційного проєкту щороку зростає, адже цьогоріч число охочих взяти участь у проєкті збільшилась майже вдвічі у порівнянні з минулим роком, коли кількість учасників з довколишніх районів становила 57 осіб.

Знайомство учнів з Рівненською АЕС розпочалося зі вступної лекції-бесіди із генеральним директором підприємства Павлом Павлишиним, начальником управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петром Кратіком. У ході зустрічей учнівська молодь дізналась про історію створення електростанції, основні цілі, принципи й особливості її роботи, роль та місце Рівненської АЕС в енергетиці України, кадрову політику підприємства, а також тенденції розвитку атомної галузі в світі. Зокрема атомники надали вичерпну інформацію щодо питань, які цікавили молодь. Доповнила портфель знань учнів пізнавальна екскурсія інформаційним центром електростанції, де на прикладі роботи макетів реакторів ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 старшокласники ознайомились із процесом виробництва електроенергії.

Родзинкою занять стала екскурсія промисловим майданчиком Рівненської АЕС. Молодь відвідала машинні зали енергоблоків №№№1,2,3, блочний щит управління БЩУ-1, а також побувала у машинному залі блочної насосної станції БНС-1 та на майданчику відкритого розподільчого пристрою ВРП-110/330 кВ. Окремим пунктом молодь оглянула протирадіаційне сховище електростанції, де ознайомилася з основними аспектами аварійного реагування на АЕС.

Десятикласниця Володимирецького колегіуму Софія Бедик відкрила для себе «Ядерну школу РАЕС» за рекомендацією старшого брата Віталія, який є минулорічним випускником проєкту та цьогоріч вступив до НТУУ «КПІ» за напрямком «атомна енергетика». «Минулого року я брала участь у відкритому уроці хімії, який проводився на проммайданчику Рівненської АЕС. Тоді ж я вперше познайомилась із підприємством. Цього року я вирішила взяти участь у Ядерній школі і вже дуже задоволена своїм рішенням. Адже я на власні очі побачила роботу основного обладнання атомної електростанції та поспілкувалась з її фахівцями. Для мене це справді важливий досвід і сподіваюсь у результаті це допоможе мені визначитись із майбутньою спеціальністю», - відзначила дівчина.

Наступні модулі занять для дітей населених пунктів Волині та Рівненщини відбудуться під час зимових та весняних канікул. За успішним проходженням програми проєкту усі випускники отримають відповідні сертифікати та цінні іміджеві подарунки.

 

версія для друку