МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоблок №4 РАЕС готується до роботи на підвищеному рівні потужності

30.10.2019 | 15:34

 

24 жовтня о 6:32 енергоблок №4 РАЕС (ВВЕР-1000) підключено до мережі після завершення середнього планово-попереджувального ремонту, що тривав 77 діб.

Для проведення планового ППР відключення енергоблоку №4 РАЕС від енергомережі відбулося 9 серпня. Ремонт був розрахований на 84 календарні доби, проте персоналу Рівненської АЕС вдалось оптимізувати його терміни на 7 діб, що, в свою чергу, дозволило виробити додаткові 180,6 млн кВт год електроенергії.

Як відзначив начальник відділу з підготовки та проведення ремонтів РАЕС Микола Пономаренко, під час ремонту було проведено середні ремонти реактора та турбогенератора ТГ-6, зокрема виконано переущільнення кінцевих частин на статорі ТГ-6, що проводиться раз у 8 років. «Здійснено капітальний та середні ремонти парогенераторів; капітальні та поточні ремонти головних циркуляційних насосів та циркуляційних насосів; поточний ремонт компенсатора тиску; поточні ремонти блочного трансформатора Т-6, трансформаторів 41Т та 42Т»,підкреслив Микола Пономаренко.

Також виконано низку надрегламентних робіт, спрямованих на підвищення безпеки енергоблоку: встановлено протипожежні клапани на повітропроводах систем вентиляції та замінено нейтронні вимірювальні канали, що відпрацювали свій ресурс. У рамках реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків України виконані одні із пріоритетних і обов’язкових завдань цього року для підприємства. А саме: впроваджено та введено в дослідну експлуатацію систему контролю концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій, модернізовано силові та керуючі гермопроходки через контаймент, а також системи керування резервних дизель-генераторів (РДЕС-41 та РДЕС-45) та розподільчих пристроїв напругою 0,4 кВ. Замінено обмежувачі перенапруги на відкритому розподільчому пристрої ВРП-750 кВ.

Окрім того, у ході ППР на енергоблоці №4 успішно проведені функціональні та комплексні випробування транспортерів для поводження з відпрацьованим ядерним паливом – HI-TRAC 190 і HI-STAR 190, пусконалагоджувальні роботи з обладнанням ЦСВЯП, а також вперше виконано інспекцію ядерного палива за допомогою стенду Westinghouse для інспекції та ремонту палива.

У ході ППР виконано роботи з модернізації обладнання для підвищення потужності енергоблоку до 101,5%. Сьогодні проводяться підготовчі роботи для початку дослідної експлуатації енергоблоку на новому рівні потужності. У майбутньому це дасть вагомий внесок у підвищення енергобезпеки та в підтримку енергонезалежності країни.

 

версія для друку