МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація виділять кошти на впровадження проектів для зберігання електроенергії

29.10.2019 | 18:46

 

 

У рамках першого інвестиційному форуму «RE:THINK event tent» у м. Маріуполь за участі Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія  Оржеля  підписано два важливих  для розвитку енергетичної сфери документи.

 

Один із документів – це Меморандум про взаєморозуміння  між НЕК «Укренерго» та ЄБРР щодо підготовки інвестиційного проекту створення енергетичного сховища та модернізації підстанції Азов.  Це дозволить створити умови для вигідного функціонування енергозберігаючих установ в Україні.

 

Другий -  Угода між Міжнародною фінансовою корпорацією та НЕК «Укренерго» щодо аналізу інституційно-нормативної бази, зокрема, дослідження способів стимулювання інвестицій приватного сектору в проекти зберігання електроенергії.

 

Олексій Оржель відзначив  підписання зазначених  Меморандуму та Угоди як позитивний фактор. 

 

«Механізми залучення нових необхідних інфраструктурних проектів в українську енергетику є надзвичайно важливими», - наголосив він. «Ми дійсно змінюємось, збільшується обсяг відновлюваних джерел енергії в структурі, змінюється структура споживання, і нам потрібні ці інвестиції», - зазначив О. Оржель.

 

Тому підписання документів дає можливість впровадження нових проектів. «Зі сторони Мінекоенерго готові працювати над тим, щоб отримати результат, щоб уже завтра залучати приватний капітал  в інфраструктурні проекти», - запевнив очільник Мінекоенерго.

 

«Для нас надзвичайно важливою є співпраця з Європейським Банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією та компанією, яка на рівні держави відповідальна за безпеку електропостачання і, зокрема, впровадження тих проектів, які будуть забезпечувати цю безпеку», - наголосив Міністр. 

 

За його словами, українська енергосистема особлива тим, що в ній велика кількість неманеврових потужностей. За умов швидкого розвитку  відновлюваних джерел енергії  зростає потреба у балансуванні. 

 

«Дуже приємно говорити про  те, що за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку будуть напрацьовані необхідні рішення, зроблене технічне обгрунтування для залучення нових учасників ринку електричної енергії,  а саме створення маневруючих  потужностей», - зазначив О. Оржель.

 

Довідково:

 

У рамках Інвестиційного форуму «RE:THINK. Invest in Ukraine», який відбувся 29 жовтня в Маріуполі, підписано Меморандум про співпрацю з ЄБРР та Угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією.

 

Меморандум з ЄБРР спрямований на завершення дослідження техніко-економічного обґрунтування компонента енергозбереження проекту та підготовку правових та нормативних документів для комерційного та вигідного функціонування енергозберігаючих установ в Україні.

 

Угода з Міжнародною фінансовою корпорацією спрямований на отримання консультаційних послуг щодо аналізу, оцінки та розробки потенційних бізнес-моделей щодо накопичення енергії, а також проведення аналізу інституційної та нормативної бази для енергетичного сектору України з метою визначення правових, регуляторних та політичних питань, що стосуються впровадження проекту (проектів) у сфері зберігання/накопичення енергії.

 

 

 

 

 

версія для друку