МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Громадські слухання з питань обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 ВП ЮУАЕС відбулися в Прибузькій ОТГ

29.10.2019 | 14:25

 

 

Провідні фахівці Южно-Української атомної електростанції презентували матеріали з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 та можливого впливу на навколишнє середовище мешканцям Прибузької  об’єднаної територіальної  громади (ОТГ). Громадські слухання відбулись 25 жовтня. Це дев’ята за рахунком зустріч атомників з мешканцями 30-кілометрової зони ЮУАЕС. 

 

ОТГ об’єднує  три сільські ради – Прибузьку, Акмечетську та Богданівську, до складу яких входять 13 сіл. У об’єднаній територіальній громаді мешкає понад п’ять тисяч осіб. Для участі в громадських слуханнях зареєструвались 84 людини, серед них представники двох громадських організацій.

 

У прибужан було чимало запитань як до атомників, так і до голови ОТГ Віктора Матющенка. Субвенцію з державного місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження АЕС, Прибузька ОТГ не отримує вже кілька років, оскільки гроші надходять на районну раду, яка їх розподіляє. У схожій ситуації опинилися й інші об’єднані територіальні громади. Користуючись присутністю на слуханнях представника Міністерства  енергетики та захисту довкілля України, директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олега Корікова, мешканці Прибужжя звернулися до нього з проханням посприяти зміненню механізму розподілу субвенції.

 

«Ми підтримуємо будь-які ініціативи, спрямовані на те, щоб компенсація ризиків населенню відбувалася якомога краще та справедливіше. Місяць тому Міністр енергетики та захисту довкілля надіслав запит на Міністерство фінансів, щоб навести лад у цій царині», - зазначив Олег Коріков. Зі свого боку ДП «НАЕК «Енергоатом» гроші, а це 1% від вартості реалізованої продукції, перераховує вчасно і в повному обсязі. За словами директора Департаменту, з 2010 року Енергоатом перерахував на ці цілі суму, що перевищує 2,5 мільярда гривень. Натомість органи місцевого самоврядування отримали лише 1 млрд 66 млн грн. До кінця цього року енергетична компанія сплатить до державного бюджету майже 551 млрд гривень, на місця, згідно з законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік», буде розподілено лише 137,4 мільйона гривень. Зона спостереження Южно-Української АЕС отримає 29 млн 147 тис. грн.

 

Учасники громадських слухань запропонували збільшити пільгу на оплату  електроенергії для населення зони спостереження з 30 до 50%, а також встановити її для юридичних осіб. Усі зауваження та пропозиції учасників заходу внесли до протоколу, який передадуть Державній інспекції ядерного регулювання України.

 

версія для друку