МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Завершився черговий раунд тристоронніх переговорів щодо підписання договору транспортування газу

28.10.2019 | 20:18

 

 

Зустріч пройшла конструктивно. “Наша спільна з Єврокомісією позиція: договір повинен бути довгостроковим з чітко визначеними обсягами”,  - повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

 

З метою забезпечення стабільного постачання газу на європейський ринок та забезпечення транзиту українською газотранспортною системою, враховуючи інтереси всіх сторін, Єврокомісією були запропоновані доопрацьовані параметри угоди та алгоритм подальших дій для підписання транспортного договору та договору інтерконектору. «Ми повністю підтримуємо позицію європейської сторони», - наголосив О. Оржель. 

 

Міністр зазначив, що з метою отримання незалежного оператора ГТС Україна приводить своє енергетичне законодавство у відповідність до європейського. Вже найближчим часом Парламент повинен розглянути законопроект про анбандлінг НАК «Нафтогаз України» у другому читанні.

 

Для нас дуже важливо зберегти енергетичну безпеку для цілого регіону! Україна є надійним партнером,  і ми готові забезпечити стабільне постачання газу в країни ЄС.

 

«Щодо інших, «пакетних» домовленостей, то маю відзначити, що питання транзитного договору напряму не пов’язано з Стокгольмським арбітражем та прямими поставками. У цих питаннях ми максимально захищатимемо і продовжимо захищати інтереси України», - запевнив Олексій Оржель.

 

Міністр подякував європейським партнерам та, зокрема, Віце-президенту Європейської Комісії Марошу Шевчовича  за підтримку: «Окрема подяка віце-президенту Шевчовичу та Єврокомісії за організацію чергового раунду переговорів та наполегливе відстоювання дотримання європейського законодавства у питанні майбутнього транзиту  газу”.

 

 

 

версія для друку