МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Громадські слухання з питань обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока №3 ВП ЮУАЕС відбулися в Олександрівській ОТГ

22.10.2019 | 16:07

 

Представники Олександрівської об’єднаної територіальної громади 18 жовтня слухали провідних фахівців  Южно-Української атомної електростанції, котрі розповіли про те, який обсяг робіт виконано на енергоблоці №3 з метою отримання дозволу на подальшу понадпроектну його експлуатацію.

Основним доповідачем, як і на попередніх слуханнях, що вже пройшли у Мигії, Благодатному та Братському, був заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження строку експлуатації, технології та інжинірингу Ігор Кравченко. Він розповів землякам, що відбувається у світі атомної енергетики, як розвивається вітчизняна атомна галузь та про енергетичну стратегію України.  У завданні уряду зокрема йдеться про інтеграцію української енергетичної системи з європейською, про підвищення виробітку електричної енергії, про продовження ресурсу діючих енергоблоків, про будівництво нових.

«Підвищення безпеки енергоблоків АЕС – процес безперервний, -  підкреслив у своїй доповіді Ігор Кравченко. - На енергоблоці №3, як і на першому та другому енергоблоках, термін роботи яких свого часу було продовжено, запланований значний обсяг реконструктивних та модернізаційних робіт  для приведення його у відповідність до сучасних вимог і норм безпеки».

На сьогодні южноукраїнські атомники виконали кваліфікацію обладнання та розробили звіт з періодичної переоцінки безпеки. «У складі ЗППБ є фактор безпеки №14 «Вплив на навколишнє середовище». З цим документом усі охочі можуть ознайомитись на сайті підприємства, - повідомив заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження строку експлуатації, технології та інжинірингу Ігор Кравченко. «Багаторічний моніторинг радіаційного фону у зоні спостереження атомної станції  дає право стверджувати, що ЮУАЕС не здійснює істотного впливу на навколишнє середовище».

На слуханнях брали слово й представники двох громадських екологічних організацій. Та їхні «аргументи» базувались скоріше на емоціях, ніж на конкретних доказах шкоди від АЕС.

 

 

Учасники заходу визнали слухання такими, що відбулися. А до протоколу записали: внести зміни до Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік». Олександрівська ОТГ хоче, щоб кошти, які направляються на компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС, не «осідали» в районних центрах, а надходили безпосередньо на місця. «За кошти, які компанія «Енергоатом» перераховує у держбюджет, ми майже завершили освітлення населених пунктів нашої ОТГ, де проживає 11 тисяч 700 осіб. Зробили капітальний ремонт установ бюджетної сфери, зокрема амбулаторії та дитячих закладів», - проінформував голова Олександрівської об’єднаної територіальної громади Микола Бензар.

Також учасники слухань запропонували збільшити пільги на електричну енергію для населення зони спостереження з 30 до 50%.

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

Контакти

Юлія Дікусар,

(05136) 5-97-34

yu_dikysar@sunpp.atom.gov.ua

 

 

версія для друку