МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

РАЕС прагне використовувати передові технології у ремонті

21.10.2019 | 11:46

 

 

Рівненська АЕС вивчає досвід застосування передових технологій при заміні парогенераторів на АЕС Сполучених Штатів Америки, Канади та Європи.

У м. Лінчбург (США) на базі компанії Framatom проходив бенчмаркінг на тему використання передових технологій при заміні парогенераторів на АЕС за участю представників відокремлених підрозділів Енергоатома: Атомремонтсервіс та Рівненська АЕС. Під час заходу РАЕС представляв заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу з ремонту реакторного устаткування Олександр Подик.

В ході візиту до Америки українська делегація ознайомилася із технологіями, які використовує Framatom на АЕС США, Канади та Європи, а саме: високоточне вимірювання та 3D моделювання, механічна обробка крайків головного циркуляційного трубопроводу (ГЦТ) та парогенератора (ПГ), зварювання з’єднання ГЦТ із ПГ. До слова, американська компанія має 20-річний досвід використання вищезазначених методик. За їхньою допомогою розроблена технологія визначення ліній кінцевої механічної обробки ГЦТ, основними етапами якої є електронна тахеометрія, фотограмметрія та лазерне сканування. За словами Олександра Подика, ці три передові методики вимірювання об’єднані в один обчислювальний модуль та в процесі 3D моделювання об’єктів можуть спільно використовуватись, доповнюючи одна одну.

 

 

Під час наради із представниками Framatom було обговорено можливість застосування даних технологій при заміні парогенераторів на АЕС України, зокрема на енергоблоці №3 Рівненської АЕС. «Сьогодні на Рівненській АЕС виконуються підготовчі роботи для заміни парогенераторів на енергоблоці №3. У тому числі, проведено габаритні випробування із застосуванням повномасштабного імітатора ПГ для фіксування будь-яких можливих відхилень, включаючи його транспортування на територію підприємства. Доцільність чи недоцільність потенційних переваг, які можуть бути у випадку залучення американської компанії до заміни ПГ на РАЕС буде проаналізовано після вивчення, наданих ними техніко-економічних пропозицій», - відзначив атомник.

 

версія для друку