МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №2239-1 про про анбандлінг НАК "Нафтогаз України"

18.10.2019 | 16:30

 

 

За відповідне рішення проголосували 286 нардепів. До другого читання законопроект опрацьовуватиметься за скороченими термінами. За це проголосували 260 нардепів.

 

Нагадаємо вчора Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проголосував за проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» №2239-1. Законопроект є виконанням міжнародних зобов’язань та передумовою сертифікації – підтвердження відповідності українського енергетичного законодавства європейському.

 

У пояснювальній записці йдеться, що цей законопроект потрібний для реформування ринку природного газу та електричної енергії України, аби  досягти його лібералізації, ефективності, прозорості та подальшої інтеграції з ринком Європейського Союзу неможливе без створення оператора ГТС або системи передачі електроенергії, організаційна та операційна модель якого відповідатимуть європейським правилам роботи газового ринку та ринку електроенергії.

 

Анбандлінг НАК «Нафтогаз України» свідчить, що  Україна підтверджує, що енергетичне законодавство з 01.01.2020 буде відповідати європейському. А ГТС й надалі залишається 100% у  державній власності.

 

Більше тут:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67105

 

версія для друку