МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Стале забезпечення енергоресурсами - спільна мета Трансатлантичного партнерства

11.10.2019 | 13:50

 

 

На Другому засіданні Трансатлантичного партнерства з енергетичного співробітництва Р-ТЕС значна частина обговорень була присвячена  питанню забезпечення споживачів енергетичними ресурсами.

 

«Українцю не загрожують ризики залишитися без енергозабезпечення», - так звучить одна з цілей Міністерства енергетики та захисту довкілля  в Програмі Уряду», - наголосив Міністр Олексій Оржель на сторінці ФБ за підсумками заходу.

 

При цьому запевнив, що, незважаючи на критичний стан енергетичної системи,  Мінекоенерго зробить усе, щоб кожен споживач отримував у повному обсязі послуги, повязані з  енергопостачанням.

 

«Один з перших наших кроків - завершення анбандлінгу НАК «Нафтогаз» та підписання договору на транспортування газу відповідно до європейського законодавства та на економічно-обгрунтованих умовах», - зазначив Міністр.При цьому повідомив, що в понеділок у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про відокремлення оператора газотранспортної системи України № 2239, який очікує на   якнайшвидший розгляд депутатами.

 

Олексій Оржель підкреслив важливість підписання договору для енергетичної безпеки не тільки для України, а і Європи та  цілого регіону.

 

«Європейські споживачі повинні отримати переваги від транспортування газу через нашу газотранспорту систему. А саме отримання ресурсу за меншою ціною через фактор збільшення конкуренцію», - наголосив О.Оржель.

 

Також дуже важливим є за участю Європейських партнерів вирішити проблему постачання газу в Молдову.

 

«Політичний тиск повинен відійти у минуле, натомість прийти конструктивний діалог на економічно-обгрунтованих засадах», - переконаний Міністр.

 

Відео можна переглянути за посиланням

https://www.facebook.com/minenergoua/videos/436571990543753

версія для друку