МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міжнародними експертами надано рекомендації щодо сталого проходження осінньо-зимового періоду 2019/2020

03.10.2019 | 15:09

 

 

Рекомендації підготовлені робочою групою за участі міжнародних експертів з Міністерства енергетики США, Північно-західної тихоокеанської національної лабораторії, Національної лабораторії енергетичних технологій, експертів з Канади та  ЄС, які працювали в Мінекоенерго протягом двох тижнів.

 

Міністр Олексій Оржель подякував за увагу до енергетичного сектору нашої країни та постійне надання технічної допомоги з питань підготовки до проходження осінньо-зимового періоду.

 

У підсумковому документі враховано ризики енергопостачання та визначено перелік можливих заходів. Зокрема, це сценарії розвитку подій та рекомендації заходів, серед яких створення в Україні вторинного ринку для перепродажу природного газу, впровадження на ринку газу заходів у кризових ситуаціях, зменшення кіберризиків для платформи балансування природного газу.

 

Також серед наданих рекомендацій - визначення пріоритетності резервних систем генерації електроенергії, створення онлайн-системи контролю стану енергетичних систем в Україні, з можливостями сповіщення та формування прогнозів тощо.

 

Оцінюючи стан підготовки до зими, американські колеги  відзначили, що Україна досягла значних успіхів та має план реагування на виклики 2019/2020 року. Також є  достатні запаси газу для проходження зими 2019/2020. Водночас звернули увагу на потребу продовжувати накопичення  вугілля шляхом збільшення  імпорту та вітчизняного видобутку.

 

«Є велика користь від процесу обговорення сценаріїв із залученням представників різних ЦОВВ, підприємств, організацій та установ, а також міжнародних партнерів», - відзначили американські партнери та порадили включати новий матеріал про сценарії, що виникають, при кожному оновленні Національного плану дій.

 

Довідково:

У рамках двостороннього співробітництва та на запрошення Адміністрації Президента України Володимира Зеленського Міністерство енергетики США сформувало групу експертів для надання підтримки Уряду України при підготовці підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий  період. До складу групи іноземних експертів під керівництвом Міністерства енергетики США увійшли представники Північно-західної тихоокеанської національної лабораторії, Національної лабораторії енергетичних технологій, Канадський експерт з природного газу та представники Європейської Комісії.

З української сторони у роботі з експертами взяли участь представники структурних підрозділів Міністерства, РНБОУ, Міністерства розвитку громад та територій, Мінінфраструктури, ДП «НЕК «Укренерго», ДП «НАЕК «Енергоатом»,  НАК «Нафтогаз України», АТ «Укртрансгаз», АТ «МГУ», ПАТ «Центренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», ДСНС,  НКРЕКП, Держенергонагляд, КП «Київтеплоенерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «Оператор ринку», АМПУ та ПАТ «Укрзалізниця».

 

Робота експертів була сфокусована за напрямами: вугілля, природний газ, атомна енергетика, постачання енергетичних ресурсів та електроенергетика.

 

У рамках двостороннього співробітництва наявний попередній позитивний досвід експертної взаємодії міністерств енергетики України та США, а саме: при підготовці підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період (2014/15 року експертами Міністерства енергетики США було надано допомогу в розробці заходів реагування та своєчасного забезпечення енергетичними ресурсами підприємств паливно-енергетичного комплексу) та при підготовці Плану стійкості енергетичної системи, зокрема, реалізації заходів реагування на гібридні загрози.

 

версія для друку