МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Теплова генерація має достатні ресурси для закупівлі вугілля на зиму

02.10.2019 | 19:07

 

 

27 вересня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не підтримала пропозицію Міністерства енергетики та захисту довкілля знизити ліміти максимальних цін на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, враховуючи сприятливі для цього ринкові умови - зниження ціни вугілля на міжнародних ринках та зміцнення курсу гривні до доллара США.  У звязку з цим теплова генерація має достатній фінансовий ресурс, щоб накопичити  вугілля для проходження осінньо-зимового періоду.

 

Про це заявив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив на засіданні парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства.

 

«Я розглядаю цей момент як можливість для наших енергетичних компаній дуже ефективно і активно працювати на склади. Це дуже важливий фактор, що у компаній є всі економічні ресурси для того, щоб забезпечити себе вугіллям. Також  у  зв’язку з виникненням проблеми з турбогенератором на Хмельницькій АЕС стає більш актуальним накопичення вугілля», - зазначив Міністр.

 

На сьогодні в сховищах газу накопичено рекордний обсяг газу – понад 20 млрд кубів. Також  станом на 2 жовтня на складах ТЕС та ТЕЦ накопичено 1 352,8 тис. тонн вугілля, з яких антрацитової групи – 375,9 тис. тонн, газової групи – 976, 9 тис. тонн. При цьому Міністр зазначив, що пріоритетом є закупівля  вугілля з  державних шахт та виплати за рахунок отриманих коштів за реалізовану продукцію зарплати шахтарям. Також Міністр закликав депутатів підтримати зміни до Державного бюджету для виділення коштів у сумі 1 млрд грн на зарплату шахтарям.

 

Звертаємо увагу, що Мінекоенерго на офіційному сайті щоденно оновлює інформацію щодо запасів вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ, з якою можна ознайомитися за посиланням

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245398672&cat_id=245395735

 

Економічні чинники для зменшення price-caps

 

 

версія для друку