МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС завершено плановий середній ремонт

26.09.2019 | 17:41

 

 

26 вересня 2019 року о 01 годині 19 хвилині енергоблок №5 Запорізької АЕС підключено до мережі після проведення середнього планово-попереджувального ремонту. Тривалість ремонту склала 115,05 діб при плані 119 діб.

 

На енергоблоці в ході ремонту було виконано основні регламентні роботи: середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони реактора; капітальний ремонт: парогенератора №3, головного циркуляційного насоса №1, електродвигуна головного циркуляційного насоса №1; капітальний ремонт тепломеханічного обладнання резервної дизельної електростанції; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки; капітальний ремонт імпульсно-запобіжних пристроїв парогенератора виробництва Weir Power&Industrial France (Sebim) (WPI France).

 

Також виконано капітальний ремонт турбіни з розкриттям циліндру низького тиску №3; середній ремонт технологічно взаємопов’язаного обладнання турбогенератор-збудник-вимикач-струмопровід і поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора. На майданчик ССВЯП відправлено на зберігання 48 відпрацьованих тепловиділяючих зборок (2 вентильованих контейнера).

 

Крім того, під час ремонту виконані надрегламентні роботи: хімічна відмивка парогенераторів, модифікація насосних агрегатів систем важливих для безпеки реакторного відділення з чавунними корпусами, заміна щитів постійного струму, заміна акумуляторних батарей другої системи безпеки; виконано роботи із забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення, проведено інспекцію тепловиділяючих зборок виробництва компанії Westinghouse, що експлуатуються в активній зоні; реконструкція інформаційно-обчислювальної системи, модернізація системи автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях реакторного відділення, машинного залу, берегової насосної станції, а також в приміщеннях етажерок електротехнічних пристроїв, модернізація системи збудження турбогенератора,  впровадження в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання, автоматичного газового пожежогасіння, впровадження моніторингу та діагностики стану водно-хімічного режиму технологічних середовищ, впровадження системи контролю концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій, впровадження комплексної системи діагностики реакторної установки, підвищення пожежної безпеки кабельного господарства; заміна гермопроходок на гермопроходки «ЕЛОКС».

З початку 2019 року Запорозька атомна електростанція виробила понад 27 млрд кВтг електроенергії, а з початку експлуатації більше 1 трлн 158 млрд кВт екологічно чистої електроенергії.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 26 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.

 

версія для друку