МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології - Міністр Олексій Оржель

26.09.2019 | 10:50

 

 

 

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель взяв участь у роботі Кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку, який зібрав цього року лідерів країн, бізнесу та громадськості.

 

«У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології. Кліматичні виклики - це наше сьогодення, і нам треба шукати шляхи збереження нашого майбутнього», - зазначив Міністр за підсумками Саміту.

 

Свідченням занепокоєння світу станом довкілля стала низка ініціатив різних країн у боротьбі зі зміною клімату. Так, за словами Міністра,

-                     Китай готовий зменшити щорічні викиди на 12 млрд. тонн;

-                      Європейський Союз виділить четвертину свого бюджету на боротьбу зі змінами клімату;

-                     Пакистан взяв на себе зобов'язання в найближчі 5 років висадити 10 млрд. дерев;

-                     Більше 100 бізнес-лідерів з загальним капіталом 2 трильйони доларів заявили про наміри пришвидшити перехід на "зелену" економіку;

-                     Близько 130 приватних банків пообіцяли дотримуватися у своїй роботі Паризької угоди.

-                     Франція і Нова Зеландія оголосили про заборону на розробку нових нафтових і газових родовищ на своїх територіях;

-                     У США вже закрили 297 з 530 вугільних електростанцій;

-                     Південна Корея оголосила про закриття 4 вугільних електростанцій. Ще 6 будуть закриті до 2022 року.

 

Олексій Оржель окреслив нагальні завдання України щодо збереження довкілля. Це, зокрема, трансформація енергетичної системи України, налагодження екологічного контролю, боротьба з браконьєрами, корупцією, створення сталої системи та багато іншого. «Ми усвідомлюємо неминучість кліматичних змін. Ми кожного дня докладатимемо максимум зусиль, аби зберегти наше довкілля, пом'якшити наслідки від глобальних змін клімату та забезпечити комфортні достойні умови життя для кожного українця» , - запевнив Міністр.

 

Також повідомив, що дуже скоро Уряд представить свою програму, де буде презентовано основні пріоритети діяльності Мінекоенерго. Водночас Міністр закликав до консолідації зусиль у боротьбі зі зміною клімату.

 

«Наше майбутнє залежить від кожного. Від кожної людини, яка йде на злочин проти природи. Від кожного вибору: викинути сміття посеред вулиці чи донести до смітника, взяти одноразовий пластиковий пакети чи ні, встановити очисні споруди на підприємстві чи зекономити. Кожна наша дія важлива!» - переконаний О. Оржель.

 

Міністр подякував колегам та країнам, які небайдужі та щодня працюють над зменшенням негативного впливу на довкілля: «У рамках саміту ООН вдячний за продуктивні зустрічі та знайомство з Президентом COP-24 п. Міхалом Куртикою , спеціальним Послом по екології Швейцарії п. Францом Перецом, Секретарем Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту США п. Френсісом Фаноном та заступником Секретаря з питань економічного розвитку, енергетики та екології Держдепартаменту США п. Кіфом Кранчем».

 

 

версія для друку