МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Реалізація спільних з ЄБРР проектів сприятиме прискоренню реформ в енергетиці - Олексій Оржель

12.09.2019 | 21:12

 

 

12 вересня 2019 року відбулась зустріч Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з представниками ЄББР на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.

 

Представляючи делегації Банку бачення роботи новоствореного міністерства, Олексій Оржель підкреслив, що рішення об’єднати Міністерство екології та природних ресурсів та Міністерство енергетики та вугільної промисловості приймалось з урахуванням міжнародного досвіду та принципів сталого розвитку і вже в найближчий час дозволить зняти протиріччя, які виникали між відомствами і стримували реформування в обох сферах.

 

Сторони обговорили питання щодо реформування та лібералізації газового ринку, функціонування ринку електроенергії, «анбандлінгу» НАК «Нафтогаз України».


Приділено увагу питанням відновлюваної енергетики, реалізації проектів ЄБРР в Україні та започаткуванню нових, а також питанням енергоефективності.

 

«Хочу подякувати ЄБРР за постійну підтримку та надійне партнерство. Сподіваємося, що й надалі ми продовжимо співпрацю. Одним із наших пріоритетів є створити умови для впровадження енергоефективних проектів як для людей, так і для бізнесу. Одна гривня, інвестована в енергоефективність, повертається через мультиплікатор в економіці у 3-3,5 гривні», - зазначив Міністр.

 

Окрему увагу було приділено питанням корпоратизації енергетичних підприємств, що дасть змогу забезпечити застосування прозорих європейських підходів до управління зазначеними Компаніями.

 

З боку ЄБРР були присутні Маттео Патроне, Керуючий директор у країнах Східної Європи та Кавказу, Маріна Петров, заступник Голови представництва ЄБРР в Україні, Марк Магалецький, керівник напрямку інфраструктура, Ольга Єрьоміна, старший банкір та Олександр Павлюк, старший політичний радник.

 

З боку Міненерговугілля у зустрічі взяли участь Наталія Бойко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції, Віталій Кушніров, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції та Олександр Мартинюк, керівник експертної групи розвитку відновлюваних джерел енергії Директорату енергетичних ринків.

 

версія для друку