МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Відкрито магістерську програму підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

02.09.2019 | 19:52

 

 

 

2 вересня 2019 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася церемонія відкриття магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» на базі спеціальності «Атомна енергетика» та навчально-наукової лабораторії «Фізична ядерна безпека», ініційованої Міненерговугілля.

 

Участь у заході взяла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна, привітала з успішним стартом та вражаючими результатами виконаної роботи. Також урочисто відкрила навчально-наукову лабораторію «Фізична ядерна безпека». Заступник Міністра підкреслила важливість зазначеної магістерської програми для формування кадрового потенціалу атомної енергетики. «Сьогодні відбувається важлива подія, презентація результатів п’ятирічних спільних дій Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Київського політехнічного інституту із започаткування магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів», - зазначила

Ю. Підкоморна.

 

Заступник Міністра відзначила, що підготовка магістрів неможлива без набуття практичних знань. «Нам вдалося об’єднати академічну освіту з практичними навичками, які можливо буде отримати в Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Джорджа Кузмича», - підкреслила Ю. Підкоморна.

 

Крім того, акцентувала, що проект міжнародної технічної співпраці, ініційований Міненерговугілля з рамках Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», виступає яскравим прикладом успішної координації та співпраці з Канадою, Швецією, Сполученими Штатами Америки та Міжнародним агентством з атомної енергії.

 

Юлія Підкоморна подякувала ректору КПІ Згуровському Михайлу Захаровичу, проректору КПІ Сидоренку Сергію Івановичу, декану теплоенергетичного факультету Письменному Євгену Миколайовичу, керівнику Навчального центру імені Джорджа Кузмича Гаврилюку Віктору Івановичу та усім працівникам інституту, задіяним у цьому процесі, за підтримку та професіоналізм, а також Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля за докладені зусилля для реалізації проекту.

 

Сьогодні ж відбулась презентація освітньої магістерської програми в Україні «Фізичний захист, облік і контроль ядерних матеріалів», яку представив професор КПІ Письменний Є.М.

 

До навчального процесу залучені викладачі, які пройшли стажування в Техаському технічному університеті та Сандійській національній лабораторії США та взяли участь у навчальних курсах МАГАТЕ, Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів імені Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.

 

Нагадаємо, підготовка фахівців за спеціальністю «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів» здійснювалась Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості (АР Крим), який внаслідок збройної агресії Російської Федерації на сьогодні недоступний для України.

 

НТУУ «КПІ» здійснено набір слухачів на 2019-2020 роки: 29 осіб на заочну та 9 осіб на очну форми навчання.

 

Участь в урочистому заході взяли представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДП «НАЕК «Енергоатом», Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Дж. Кузмича Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій, Посольства США, Посольства Канади, Департаменту Енергетики США, Шведського органу з радіаційної безпеки, Центру вивчення нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Монтерейського Інституту міжнародних досліджень, Міжнародного агентства з атомної енергії.

 

Довідково:

 

Студенти за період підготовки отримають знання та практичні навички щодо основ фізичної ядерної безпеки; міжнародного та національного законодавства у сфері обліку і контролю ядерних матеріалів та фізичного захисту; використання обліку та контролю ядерного матеріалу для фізичної ядерної безпеки; проведення оцінки вразливості та визначення оцінки загроз та проектної загрози; культури захищеності; проектування та оцінки систем фізичного захисту; попереджувальних та захисних заходів з протидії загрозі внутрішнього правопорушника; неруйнівного аналізу ядерних матеріалів; порядку розробки нормативно-правових актів; системи поводження з радіоактивними відходами; технології та обладнання фізичного захисту; інформаційної і комп’ютерної безпеки; управління надзвичайними та кризовими ситуаціями; управління фізичною ядерною безпекою на національному та об'єктовому рівнях.

 

версія для друку