МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування"

15.08.2019 | 16:16

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту постанови Кабінету Міністрів України
«
Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування»

 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування» на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет -http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова база», підрозділ «Регуляторні акти», папка «Проекти регуляторних актів».

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблений на виконання підпункту «б» пункту 216.3, статті 216 Податкового кодексу України та доручення Кабінету Міністрів України від 12.09.2017 № 35057/1/1-17.

 

Відсутність в Україні нормативно-правового документу стосовно норм втрат нафтопродуктів негативно впливає на фінансовий стан суб’єктів господарювання, які працюють у сфері виробництва, транспортування, зберігання та розподілу нафтопродуктів, підприємств, що відносяться до сфери управління Державного агентства резерву України, Міністерства оборони України та інших підприємств – споживачів нафтопродуктів. Фінансові збитки суб’єктів господарювання зумовлені необхідністю сплачувати акцизний податок та податок на додану вартість з нафтопродуктів, яких не стало в результаті здійснення операцій з ними (приймання, відпуску, зберігання, транспортування), що пов’язано, головним чином, із їх природною властивістю – летючістю. Облік втрат є необхідний, оскільки у разі його відсутності у суб’єктів господарювання порушується податковий та бухгалтерський облік, виникає безпідставна матеріальна відповідальність посадових осіб; загалом – порушується законодавство, зокрема Податковий кодекс України, згідно якого «податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом.

 

Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах норм втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України» (підпункт «б» пункту 216.3, статті 216).    

Проект акта встановлює максимально допустимі втрати нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування автомобільним, залізничним, водним і трубопровідним транспортом.

 

Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601 вул. Хрещатик, 30;  е-mail: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua

версія для друку