МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Як на сьогодні вугледобувні підприємства забезпечують паливом на побутові потреби своїх вуглеотримувачів відповідно до статті 43 Гірничого Закону України?

08.08.2019 | 09:43

 

Згідно зі статтею 43 Гірничого Закону України від 06.10.1999 підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, визначеним категоріям осіб.

 

Пунктом 12.10. Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості (далі – Галузева угода) визначено порядок забезпечення паливом на побутові потреби вугледобувними підприємствами.

 

Єдиним нормативним документом, який регламентує відвантаження побутового палива населенню, є ДСТУ 7146:2010 «Вугілля кам'яне та антрацит для побутових потреб. Технічні умови» (далі – ДСТУ 7146:2010), який введено в дію з 01.07.2011 року.

 

Пунктом 12.10.5 Галузевої угоди визначено, що на підприємствах галузі якість побутового вугілля встановлюється колективними договорами підприємства відповідно до ДСТУ 7146:2010 «Вугілля кам’яне та антрацит для побутових потреб».

 

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.03.2017 «Про невідкладні додаткові заходи з протидії гібридними загрозами національній безпеці України», введеного в дію Указом Президента України від 15.03.2017 № 62/2017, тимчасово, до реалізації пунктів 1 та 2 Мінського «Комплексу заходів» від 12.02.2015, а також до повернення захоплених підприємств до функціонування згідно із законодавством України, припинено переміщення вантажів, у тому числі переміщення антрацитового вугілля, через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей шляхами залізничного і автомобільного сполучення з району проведення антитерористичної операції.

 

На вугледобувних підприємствах, розташованих на контрольованій українській владі території, які належать до сфери управління Міненерговугілля, вугілля марок антрацитової групи не видобувається.

 

За таких умов на сьогодні вугілля антрацитової групи можливо придбати на вітчизняних товарних біржах або шляхом укладання прямих договорів із вугільними трейдерами.

 

На підставі вищезазначеного вугледобувні підприємства, що належать до сфери управління Міненерговугілля, з метою виконання соціальних гарантій, визначених статтею 43 Гірничого закону України, забезпечують своїх вуглеотримувачів вугіллям на побутові потреби власного видобутку.

 

У 2019 році на державних економічно-активних вугледобувних підприємствах, що належать до сфери управління Міненерговугілля та розташовані на контрольованій українською владою території налічується 28,3 тис. осіб, яким необхідно вивезти 150,1 тис. тонни вугілля на побутові потреби.

 

версія для друку